• Ogłoszenia parafialne

Przeczytać koniecznie...

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość CHRZTU PAŃSKIEGO. Jest ona wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. Dziś druga niedziela miesiąca. Przypominamy że taca z tej niedzieli przeznaczona jest
na potrzeby remontowe w naszej parafii.
2. Pomóżmy razem - Parafia Matki Bożej Królowej Polski i św. Maternusa w Stroniu Śląskim oraz Społeczność Szkolna Zespołu Szkół Samorządowych w Stroniu Śląskim organizują dnia 19 stycznia 2020 sprzedaż ciast przy kościele parafialnym, po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30,12.00 i 18.00. Dochód ze sprzedaży ciast będzie przeznaczony na pomoc w leczeniu dla chorej na nowotwór naszej parafianki i mamy naszych dwóch uczniów. Zachęcamy do upieczenia i przynoszenia ciast na plebanię w sobotę 18 stycznie od rana do godz. 11:00 i po wieczornej Mszy św. lub w niedzielę. Zachęcamy również do kupowania ciasta przy kościele. Będziemy bardzo wdzięczni jeżeli na nasz apel nie pozostaniecie obojętni.
3. Dziękujemy wszystkim za udział w naszym parafialnym kolędowaniu. „Bóg zapłać”
4. W czasie „Kolędy” w środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 15:00. W czwartki natomiast nie będzie godziny świętej.
5. Trwa wizyta duszpasterska tzw. „KOLĘDA”. W tygodniu od poniedziałku do piątku „KOLĘDE” rozpoczynamy o godz. 15:30 bezpośrednio po Mszy św. o godz. 15:00.
W soboty od godz. 11:00 a w niedzielę od godz:14:30.
6. Wszystkich którzy w wyznaczonym terminie nie mogli przyjąć kapłana w swoim domu, a chcieli by to uczynić, proszeni są o zgłoszenie tego faktu do przyszłej niedzieli, 19 stycznia, włącznie. Kolędowa dodatkowa w czwartek, 23 stycznia br. od godz. 15:30.
7. W czasie „KOLĘDY” Msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 7:00 i 15:00. W soboty o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź św. przed każdą Mszą św.
8. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych po Mszach św. w zakrystii. W czasie trwania „Kolędy” kancelaria parafialna czynna tylko w sobotę od 8:00 do 9:00 i w sobotę po Mszy św. wieczornej. W nagłych sprawach w każdym innym czasie.
9. W agendzie parafialnej do nabycia kalendarze parafialne na rok 2020. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Pismo Święte, albumy, różańce, znicze, wkłady i wiele innych artykułów. Zachęcam do nabywania.
10. Bardzo dziękujemy wszystkim za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii, posprzątanie kościoła. „Bóg zapłać”. Prosimy o pomoc w sobotnim sprzątaniu kościoła.

Posted on 2020 01 12 by Marek

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 13 ... 15 ... 17 ... 19 ... 21 ... 23 ... 25 ... 27 ... 29 ... 31 ... 33 ... 35 ... 37 ... 39 Next >>