• Ogłoszenia parafialne

Przeczytać koniecznie...

1. Dziś III Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. Papież zwraca uwagę Kościoła i świata nie tylko na pomoc materialną ubogim, ale przede wszystkim na spotkanie z drugim człowiekiem i przypomnienie o jego godności.
2. W sobotę 23 listopada, w świdnickiej katedrze odbędzie się spotkanie ministrantów, lektorów, członków scholi dziecięcych i młodzieżowych. Zachęcamy do wyjazdu również dzieci i młodzież nie należącą do wymienionych wspólnot. Zapisy u ks. Tomasza.
3. Jak co roku prosimy o pomoc w organizacji uroczystości św. Mikołaja przez naszą parafię. Od dzisiejszej niedzieli, 17 listopada, w kościele parafialnym zbieramy do kosza św. Mikołaja: słodycze, maskotki, zabawki, przybory szkolne. Bardzo prosimy o nowe rzeczy lub takie, które nie noszą śladów zużycia. Również dzisiaj po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc św. Mikołajowi. Dziękujemy za zrozumienie i pomoc.
4. W czwartek, 21 listopada po Mszy św. wieczornej, ok. 18:45 zapraszam na spotkanie wszystkich, którzy chcieliby założyć i tworzyć wspólnie stowarzyszenie działające przy naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.
5. Codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:35 będziemy odmawiać różaniec. W niedzielę modlitwa różańcowa o godz. 8:35. W każdą niedzielę o 7:10 modlimy się Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
6. W dni powszednie Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. poranną i wieczorną, również w niedzielę.
7. W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a po niej Msza św. wieczorna. W czwartek o godzinie 17.00 – Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja którą kończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. Zapraszamy. Szczególną modlitwą otaczamy powołanych do służby w Kościele i nowe święte i liczne powołania.
8. We wtorek zapraszamy młodzież w każdym wieku na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie modlitewne w kościele. Uczniowie klas 7 i 8 obecność obowiązkowa.
9. W środę wspólnota HALLELUJAH zaprasza na Msza św. o godz. 18:00. Po Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu w kościele. Zapraszamy.
10. W minioną niedzielę, drugą miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone były na cele remontowe w naszej parafii. Zebraliśmy 2995zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
11. W sobotę, 30 listopada, odbędzie się pielgrzymka do Częstochowy na zakończenie starego roku liturgicznego. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli. Koszt 50 zł.
12. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
13. Poszukujemy osoby chętnej podjąć się funkcji ORGANISTY w naszej parafii.
14. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy, gdzie można nabyć różne artykuły, i prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, Nowy numer Małego Gościa i Niedzielę. W agendzie do nabycia kalendarz parafialny na 2020 rok w cenie 7 zł.
15. W ramach akcji miłosierdzia, zbieramy stare ( ale niekoniecznie) zimowe ubrania(kurtki, swetry, buty itp.) przez dwie najbliższe niedziele( 17 i 24 listopada)przed każdą Mszą Świętą w salce katechetycznej. Zebrane rzeczy przekażemy potrzebującym.
16. Organizujemy 10-dniowy wyjazd nad morze Bałtyckie do Łeby. Oferta jest dla dorosłych. Termin 22.05. – 01.06. 2020r. Koszt 1050 zł. Cena zawiera dojazd autokarem ze Stronia Śl., pobyt, trzy posiłki dziennie i ubezpieczenie. Zapisy w zakrystii do końca listopada 2019r.
17. W przyszłą niedzielę będą już do nabycia świece CARITAS, duże i małe- Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Posted on 2019 11 17 by Marek

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 13 ... 15 ... 17 ... 19 ... 21 ... 23 ... 25 ... 27 ... 29 ... 31 ... Next >>