• Ogłoszenia parafialne

Przeczytać koniecznie...

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy ŚWIATOWY DZIEŃ MISYJNY i rozpoczyna się tydzień misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjonarzach i misjonarkach.
2. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na cele remontowe w naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
3. W piątek, 25 października, w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna. Przez cały dzień będzie obecny w naszej parafii J.E.Ks. Biskup Ignacy Dec ordynariusz diecezji świdnickiej. Plan wizytacji :
12:00 „Anioł Pański” i modlitwa za zmarłych na cmentarzu parafialnym
17:00 Spotkanie w kościele z grupami i przedstawicielami parafii
17:30 Nabożeństwo różańcowe
18:00 Msza św. ze sprawozdaniem i poświeceniem różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
4. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17:30, również w niedzielę, dla wszystkich dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzieci i młodzież zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki. Wszystkich naszych parafian zapraszamy do wspólnej modlitwy.
5. W sobotę 26 października, w salce katechetycznej organizujemy bal przebierańców dla dzieci i rodziców pod hasłem „BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH”. Do udziału zapraszamy wszystkie dzieci od przedszkola wzwyż, bez ograniczeń, jak również rodziców. Zapraszamy chętnych rodziców i nauczycieli do pomocy w organizacji zabawy. Trzeba przebrać się za świętego. Będzie konkurs na najbardziej ciekawe i autorskie przebranie. Prosimy rodziców by się zaangażowali i pomogli dzieciom się przebrać, aby również sami się przebrali. Zabawa odbędzie się w godzinach 15:00 – 18:00. W zakrystii i w szkole są do odebrania formularze zgody rodziców na udział dzieci w zabawie.
6. Zbliża się listopad – miesiąc naszej szczególnej pamięci o zmarłych. Prosimy o uprzątnięcie grobów swoich bliskich, ale także pamiętajmy o grobach opuszczonych, zaniedbanych. W kościele wyłożone są kartki wypominkowe – to także forma naszej pamięci modlitewnej o zmarłych. Prosimy wypełniać je czytelnie, imiona piszemy w pierwszej osobie /np.: Zofia, Antoni itp./ oraz podajemy na kartce miejsce zamieszkania, ponieważ – wzorem lat ubiegłych – będą one wyczytywane w kościele według ulic. Wypominki prosimy składać w kopertach na tacę, w zakrystii, w kancelarii parafialnej oraz w specjalnej skarbonie wystawionej w kościele.
7. W środę, 23 października br., o godz. 11:00 Wojewódzkie Centrum Psychiatrii Długoterminowej w Stroniu Śląskim, zaprasza do CETiK-u na obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Szczegóły na plakatach.
8. We wtorki zapraszamy młodzież w każdym wieku na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie modlitewne i konferencję.
9. Wspólnota HALLELUJAH zaprasza na spotkanie modlitewne w każdą środę na godz. 19:00 do salki katechetycznej. Wcześniej o 18:00 Msza św. w kościele.
10. W każdy czwartek, o godz. 18:00 w kawiarence św. Maternusa spotkanie naszej scholii parafialnej. Zapraszamy nowe chętne dzieci do scholii.
11. Msze św. w tygodniu o godz. 7:00 i 18:00. W środę o godz. 18:00 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. W miesiącu październiku, w czwartki, Godzina Święta wpisuje się w nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy. Również w październiku Spowiedź św. przed nabożeństwem różańcowym czyli od godziny 17:15.
12. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
13. Poszukujemy osoby chętnej podjąć się funkcji ORGANISTY w naszej parafii.
14. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy, gdzie można nabyć różne artykuły, i prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, Nowy numer Małego Gościa i Niedzielę. W agendzie do nabycia kalendarz parafialny na 2020 rok w cenie 7 zł.
15. Zachęcamy dzieci i młodzież do zostania ministrantem lub ministrancką. Zbiórka ministrantów w soboty o godz. 11:00. Można się zapisać w zakrystii.
16. W dniu 22.10.2019r. /wtorek/ od godz. 14:00 w przychodni lekarskiej „MEDICUS” w Stroniu Śląskim odbędą się badania USG Doppler wszelkich przepływów. Badania są odpłatne. Koszt jednego badania to 55zł. Bliższe informacje w przychodni i na plakacie.
17. Organizujemy 10-dniowy wyjazd nad morze Bałtyckie do Łeby. Oferta jest dla wszystkich starszych i młodszych ale bez dzieci czyli dla dorosłych. Termin 22.05. – 01.06. 2020r. Koszt 1050 zł. Cena zawiera dojazd autokarem ze Stronia Śl., pobyt, trzy posiłki dziennie i ubezpieczenie. Ilość miejsc 50.
Za symboliczną opłatą można na miejscu WYPOŻYCZAĆ ROWERY I KIJKI. Zapisy u Ks. Proboszcza do końca listopada 2019r. Zachęcamy do wyjazdu.

Posted on 2019 10 22 by Marek

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 13 ... 15 ... 17 ... 19 ... 21 ... 23 ... 25 ... 27 ... Next >>