• Ogłoszenia parafialne

Przeczytać koniecznie...

1. Dziś w czasie Mszy św. towarzyszy nam Ks. Paweł Antosiak, który pracuje jako misjonarz w ramach organizacji POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc chrześcijanom na Bliskim Wschodzie będących w trudnej sytuacji.
2. W zeszłą niedzielę, drugą miesiąca, na potrzeby remontowe w naszej parafii zebraliśmy 3269zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
3. Trwa miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to szczególny miesiąc poświęcony Matce Najświętszej, która jest patronką naszej parafii. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy dzieci i młodzież, kandydatów do bierzmowania jak również wszystkich do wspólnej modlitwy litanią do Matki Bożej. Dzieci otrzymują kontrolki.
4. W najbliższy czwartek, 23 maja, na godz. 18:30 zapraszamy młodzież do wspólnej modlitwy w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu tu w naszym kościele. Po adoracji zapraszamy na spotkanie w kawiarence u św. Maternusa.
5. W przyszłą niedzielę, 26 maja, przy grocie Matki Bożej koło Bolesławowa o godz.16:00 zostanie odprawione nabożeństwo majowe. Szczegółowe informacje na temat tego wydarzenia podamy w przyszłą niedzielę.
6. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie w niedzielę 16 czerwca.
7. W środę, 19 czerwca, ks. Biskup Adam Bałabuch udzieli w naszej parafii sakramentu bierzmowania. Chętni dorośli, którzy chcieliby przyjąć ten sakrament prosimy zgłaszać się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
8. Msze św. w tygodniu o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź św. przed każdą Mszą św. W środę o godz. 18:00 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. W czwartek o godzinie 17:30 – Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja która wpisuje się w tym miesiącu w nabożeństwo majowe. Zakończenie adoracji Koronką do Bożego Miłosierdzia. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. Zapraszamy. Naszą modlitwą otaczamy powołanych do służby w Kościele i modlimy się o święte i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
9. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św., jak również w kancelarii parafialnej.
10. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy, gdzie można nabyć różne artykuły, i prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzielę. Prasa katolicka do nabycia również przy wyjściach z kościoła.
11. Bardzo proszę osoby które zapisały się na pielgrzymkę do Medjugorie o wpłaty drugiej raty 200 euro, oraz podanie peselu i adresu zamieszkania. Jest to potrzebne do ubezpieczenia.
12. Poszukujemy osoby chętnej podjąć się funkcji ORGANISTY w naszej parafii.
13. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
14. Od dzisiaj po każdej Mszy św., po błogosławieństwie, będziemy odmawiać modlitwę do św. MICHAŁA ARCHANIOŁA.

Modlitwa do św. Michała Archanioła
Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha
bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Posted on 2019 05 19 by Marek

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 Next >>