Parafia pw. MB Królowej Polski i św. Maternusa

w Stroniu Śląskim

  • Ogłoszenia parafialne

    Przeczytać koniecznie...

     

1. Dziś w czasie Mszy św. towarzyszy nam Ks. Paweł Antosiak, który pracuje jako misjonarz w ramach organizacji POMOC KOŚCIOŁOWI W POTRZEBIE. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc chrześcijanom na Bliskim Wschodzie będących w trudnej sytuacji.
2. W zeszłą niedzielę, drugą miesiąca, na potrzeby remontowe w naszej parafii zebraliśmy 3269zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
3. Trwa miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to szczególny miesiąc poświęcony Matce Najświętszej, która jest patronką naszej parafii. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy dzieci i młodzież, kandydatów do bierzmowania jak również wszystkich do wspólnej modlitwy litanią do Matki Bożej. Dzieci otrzymują kontrolki.
4. W najbliższy czwartek, 23 maja, na godz. 18:30 zapraszamy młodzież do wspólnej modlitwy w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu tu w naszym kościele. Po adoracji zapraszamy na spotkanie w kawiarence u św. Maternusa.
5. W przyszłą niedzielę, 26 maja, przy grocie Matki Bożej koło Bolesławowa o godz.16:00 zostanie odprawione nabożeństwo majowe. Szczegółowe informacje na temat tego wydarzenia podamy w przyszłą niedzielę.
6. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie w niedzielę 16 czerwca.
7. W środę, 19 czerwca, ks. Biskup Adam Bałabuch udzieli w naszej parafii sakramentu bierzmowania. Chętni dorośli, którzy chcieliby przyjąć ten sakrament prosimy zgłaszać się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
8. Msze św. w tygodniu o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź św. przed każdą Mszą św. W środę o godz. 18:00 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. W czwartek o godzinie 17:30 – Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja która wpisuje się w tym miesiącu w nabożeństwo majowe. Zakończenie adoracji Koronką do Bożego Miłosierdzia. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. Zapraszamy. Naszą modlitwą otaczamy powołanych do służby w Kościele i modlimy się o święte i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
9. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św., jak również w kancelarii parafialnej.
10. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy, gdzie można nabyć różne artykuły, i prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzielę. Prasa katolicka do nabycia również przy wyjściach z kościoła.
11. Bardzo proszę osoby które zapisały się na pielgrzymkę do Medjugorie o wpłaty drugiej raty 200 euro, oraz podanie peselu i adresu zamieszkania. Jest to potrzebne do ubezpieczenia.
12. Poszukujemy osoby chętnej podjąć się funkcji ORGANISTY w naszej parafii.
13. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
14. Od dzisiaj po każdej Mszy św., po błogosławieństwie, będziemy odmawiać modlitwę do św. MICHAŁA ARCHANIOŁA.

NA DOBRĄ NIEDZIELĘ I CAŁY TYDZIEŃ WSZYSTKIM OBECNYM SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

Modlitwa do św. Michała Archanioła
Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce,
a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha
bądź naszą obroną.
Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy,
a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe,
które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Posted on 2019 05 19 by Marek

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 Next >>

Powered by CuteNews
Copyright(c) MABU MEDIA Mariusz Burszta, Marek Stocki.