• Ogłoszenia parafialne

Przeczytać koniecznie...

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w czasie świąt Bożego Narodzenia i na końcu czasów. Rozpoczyna się również nowy rok liturgiczny i duszpasterski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 12:00 zmiana tajemnic różańcowych.
2. W dzisiejszą niedzielę po Mszach św. nasza schola dziecięco - młodzieżowa rozprowadza za dobrowolną ofiarę pierniki i ozdoby świąteczne. W kościele do nabycia świece CARITAS, duże i małe - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duża świeca 15zł, mała 6zł.
3. W czasie Adwentu wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Wszystkich czyli dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do udziału w „Roratach”, w naszym kościele codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. W dni powszednie Msze św. o godz. 7:00 i 17:00. Uwaga zmiana godziny Mszy św. wieczornej.
4. Dziś jeszcze zbieramy do kosza św. Mikołaja: słodycze, maskotki, zabawki, przybory szkolne. Bardzo prosimy o nowe rzeczy lub takie, które nie noszą śladów zużycia. W piątek, 6 grudnia, po Mszy św. o godz. 17:00 prawdopodobnie odwiedzi nas św. Mikołaj. Zapraszamy wszystkich szczególnie dzieci na do wspólnej modlitwy w czasie „Rorat” i na spotkanie ze św. Mikołajem.
5. W przyszłą niedzielę, 8 grudnia, na Mszy św. o godz. 10:30 dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. otrzymają książeczki do modlenia.
6. W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00, a po niej Msza św. wieczorna. W czwartek o godzinie 16.00 – Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja którą kończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. Zapraszamy. Szczególną modlitwą otaczamy powołanych do służby w Kościele i nowe święte i liczne powołania.
7. Codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 16:35 odmawiamy różaniec. W niedzielę modlitwa różańcowa o godz. 8:35. W każdą niedzielę o 7:10 modlimy się Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. poranną i wieczorną, również w niedzielę.
8. W tym tygodniu spotkanie dla młodzieży i wspólnoty HALLELUJAH w środę, 4 grudnia, po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy na konferencję którą wygłosi siostra Wirginia.
9. Jutro, 2 grudnia, możliwość wyjazd do Ząbkowic Śląskich na Mszę św. o uzdrowienie. Wyjazd o godz. 16:00, koszt 25 zł. Dla chętnych szczegóły w zakrystii.
10. Podobnie jak w ubiegłym roku organizujemy akcję pomocową w formie paczek świątecznych dla potrzebujących z naszej parafii i nie tylko. W kościele jest wystawione adwentowe drzewko z aniołkami na których jest wypisane jaka pomoc jest potrzebna. Chętni proszeni są o zabranie aniołka przygotowanie paczki zgodnie z opisem i przyniesienie na plebanię. Dziękujemy za włączenie się w tą akcję i niesioną pomoc.
11. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na remonty w naszej parafii.
12. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
13. Poszukujemy osoby chętnej podjąć się funkcji ORGANISTY w naszej parafii.
14. W agendzie parafialnej do nabycia kalendarze parafialne na rok 2020 w cenie 7 zł lub więcej. Dochód przeznaczony na potrzeby parafialne. W agendzie również prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela, czasopisma misyjne, lampiony adwentowe dla dzieci Pismo Święte, albumy, różańce.
15. W imieniu własnym, organizatorów zbiórki ubrań, a także obdarowanych serdecznie dziękujemy. „Bóg zapłać”.
16. Bardzo dziękuję za ofiary składane przy okazji przyjmowania opłatków. Opłatki można jeszcze otrzymać w zakrystii.
17. W niedzielę 8 GRUDNIA o godz. 13:00 CETiK zaprasza na VI POLSKO-CZESKIE STOŁY BOŻONARODZENIOWE STROŃSKA GWIAZDKA 2019 Szczegóły na plakatach.

Posted on 2019 12 01 by Marek

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 13 ... 15 ... 17 ... 19 ... 21 ... 23 ... 25 ... 27 ... 29 ... 31 ... 33 ... Next >>