Parafia pw. MB Królowej Polski i św. Maternusa

w Stroniu Śląskim

  • Ogłoszenia parafialne

    Przeczytać koniecznie...

     

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość CHRZTU PAŃSKIEGO. Jest ona wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. Dziś druga niedziela miesiąca. Przypominamy że taca z tej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby remontowe w naszej parafii. Decyzją Ks. Biskupa Ignacego Deca dziś po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek CARITAS na Diecezjalny Dom Samotnej Matki, który ma powstać w Pieszycach.
2. W przyszłą niedzielę, 20 stycznia, w czasie Mszy św. towarzyszyć nam będzie solistka religijna p. JULITA BRUCH ubarwiając naszą liturgię śpiewem pieśni religijnych.
3. Trwa wizyta duszpasterska tzw. „KOLĘDA” do piątku włącznie. W tygodniu od poniedziałku do piątku „KOLĘDE” rozpoczynamy o godz. 15:30 bezpośrednio po Mszy św. o godz. 15:00. W sobotę tzw. KOLĘDA dodatkowa. Wszystkich którzy w wyznaczonym terminie nie mogli przyjąć kapłana w swoim domu, a chcieli by to uczynić, proszeni są
o zgłoszenie tego faktu do najbliższego piątku, 18 stycznia, włącznie. W sobotę kolęda rozpocznie się od godz. 10:00.
4. W czasie „KOLĘDY” Msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 7:00 i 15:00. W soboty o godz. 7:00 i 18:00. W czasie trwania „KOLEDY” kancelaria parafialna czynna w soboty od 8:00 do 9:00 oraz codziennie po Mszach św. Z sakramentu Spowiedzi św. można skorzystać codziennie przed Mszą św.
5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 15:00.
6. Oddział Akcji Katolickiej działający przy naszej parafii tradycyjnie organizuje w czasie ferii zimowych tzw. półkolonie dla 70 dzieci z klas od pierwszej do szóstej w salkach przy plebanii. Półkolonie odbędą się w drugim tygodniu ferii, czyli od 4 do 9 lutego br. Formularz zgody rodziców na udział w półkoloniach można otrzymać w zakrystii, kancelarii parafialnej i u katechetów. Wypełnione i podpisane formularze należy oddać najpóźniej do 31 stycznia 2019r. Zapraszamy. Zachęcamy też wolontariuszy do pomocy w organizacji i przeprowadzeniu pół koloni.
7. W agendzie parafialnej do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Pismo Święte, albumy, różańce, znicze, wkłady i wiele innych artykułów. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy.
8. Bardzo dziękujemy wszystkim za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii, oraz za posprzątanie kościoła. „Bóg zapłać”.

NA DOBRĄ NIEDZIELĘ I CAŁY TYDZIEŃ WSZYSTKIM OBECNYM SZCZĘŚĆ BOŻE !!!
Posted on 13 Jan 2019 by Marek

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 Next >>

Powered by CuteNews
Copyright(c) MABU MEDIA Mariusz Burszta, Marek Stocki.