Parafia pw. MB Królowej Polski i św. Maternusa

w Stroniu Śląskim

  • Ogłoszenia parafialne

    Przeczytać koniecznie...

     

1. Rozpoczęły się wakacje, wszystkim naszym parafianom wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego wypoczynku i dobrej pogody. W naszej parafii witamy miłych gości
i życzymy miłego wypoczynku i pobytu w naszych stronach. Przypominamy o prawie i obowiązku człowieka wierzącego do uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. i o osobistej modlitwie, również w czasie wakacji.
2. Dzisiaj obchodzimy „Dzień Ojca”. Naszym ojcom składamy serdeczne życzenia wielu Łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i naszych świętych patronów oraz zdrowia
i radości. Pamiętajmy w modlitwie o naszych ojcach żyjących i zmarłych.
3. Z okazji „Dnia Ojca” i początku wakacji zapraszamy do udziału w nabożeństwie przy grocie Matki Bożej koło Bolesławowa. Spotykamy się na miejscu o godzinie 16.00.
4. Nabożeństwo czerwcowe codziennie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie. Przez całą oktawę Bożego Ciała do czwartku włącznie procesja eucharystyczna wokół kościoła w ramach nabożeństwa czerwcowego po Mszy św. wieczornej.
5. W środę o godz. 18:00 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. W czwartek o godzinie 17:30 – Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. Zakończenie adoracji Koronką do Bożego Miłosierdzia i procesją na zakończenie oktawy Uroczystości tzw. „BOŻEGO CIAŁA”.
Na zakończenie oktawy po Mszy św. i procesji tradycyjne poświęcenie ziół i wianków.
6. Rozpoczynając już od tego tygodnia w czasie wakacji nie będzie Mszy św. porannej. Msza św. w dni powszednie codziennie o godz. 18:00. Spowiedź św. przed każdą Mszą św. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Również w czasie wakacji kościół będzie otwarty od godz. 9:00 do Mszy św. wieczornej.Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św., jak również w kancelarii parafialnej.
7. Zachęcam do udziału w pielgrzymce samolotowej na Maltę.
„MALTA - NA SZLAKU ŚW. PAWŁA”. TERMIN: 2 – 9 PAŹDZIERNIKA 2019r.
Wylot z Wrocławia. CENA 3080 zł i 160 euro.
Bliższe informacje na plakatach i stronie internetowej. Zapisy w zakrystii do końca czerwca.
8. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy, gdzie można nabyć różne artykuły i prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzielę. Prasa katolicka do nabycia również przy wyjściach z kościoła. W agendzie do nabycia „Dzienniczek św. siostry Faustyny i „O naśladowaniu Chrystusa” Tomasza a Kempis.
9. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.


NA DOBRĄ NIEDZIELĘ I CAŁY TYDZIEŃ WSZYSTKIM OBECNYM SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł:
Śp. +STANISŁAW SOBOŃ. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

W tym tygodniu w kościele obchodzimy wspomnienie:
- poniedziałek; UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA JANA CHRZCICIELA,
- piątek; UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA,
- sobota; UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA.
Posted on 2019 06 23 by Marek

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Next >>

Powered by CuteNews
Copyright(c) MABU MEDIA Mariusz Burszta, Marek Stocki.