Parafia pw. MB Królowej Polski i św. Maternusa

w Stroniu Śląskim

  • Ogłoszenia parafialne

    Przeczytać koniecznie...

     

1. Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, pamiętajmy w naszych modlitwach o ludziach dotkniętych tą straszną chorobą. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby katedry świdnickiej.
2. W sobotę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie nazywane Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w tym dniu o godzinie 9:00 i 18:00. O godz. 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec fatimski. Na początku każdej Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Prosimy o przyniesienie ze sobą gromnic. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa, który jest Światłością Świata. Gromnice można nabyć w naszej agendzie. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne ofiarują swoje życie Panu Bogu. W sobotę po Mszy św. o godz. 9:00 bardzo prosimy o pomoc mężczyzn i kobiety w rozebraniu dekoracji świątecznych i choinek w kościele.
3. W piątek, 1 lutego, pierwszy piątek miesiąca, oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź św. w tym dniu od godz. 17:30.
4. W sobotę, 2 lutego, od godz. 10:00 ks. Tomasz odwiedzi swoich chorych. Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych w piątek 8 lutego.
5. W dni powszednie Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. poranną i wieczorną, w niedzielę w czasie każdej Mszy św. W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a po niej Msza św. wieczorna. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i piątki od godz. 16:00 do godz. 17:00, a w soboty od godz. 8:00 do godz. 9:00. Zapraszamy.
6. W czwartki o godzinie 16.30 – Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja którą kończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. Zapraszamy. Szczególną modlitwą otaczamy powołanych do służby w Kościele i modlimy się o święte i liczne powołania.
7. Półkolonie dzieci z klas od pierwszej do szóstej w salkach przy plebanii odbędą się od 4 do 9 lutego br. Wypełnione i podpisane formularze należy oddać najpóźniej do 31 stycznia 2019r. Zapraszamy. Zachęcamy też wolontariuszy do pomocy w organizacji i przeprowadzeniu półkolonii.
8. W agendzie parafialnej do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Pismo Święte, albumy, różańce, znicze, wkłady i wiele innych artykułów. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy.
9. Bardzo dziękujemy wszystkim za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii, oraz za posprzątanie kościoła. „Bóg zapłać”.
10. Rozpoczęła się wycinka drzew na cmentarzu parafialnym. Prosimy o nie wchodzenie na cmentarz w czasie trwania prac.
11. Bardzo dziękujemy p. Krzysztofowi Goreckiemu za naprawę i konserwację mat grzewczych w naszym kościele. Wielkie „Bóg zapłać”

NA DOBRĄ NIEDZIELĘ I CAŁY TYDZIEŃ WSZYSTKIM OBECNYM SZCZĘŚĆ BOŻE !!!
Posted on 27 Jan 2019 by Marek

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 Next >>

Powered by CuteNews
Copyright(c) MABU MEDIA Mariusz Burszta, Marek Stocki.