• Aktualności parafialne

Najnowsze i trochę starsze wydarzenia w Parafii...

1. W przyszłą niedzielę, 28 maja, obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Po Mszy św. o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci, które będą obchodzić rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Obecność dzieci i rodziców obowiązkowa.
2. Poniedziałek, wtorek i środa to KWARTALNE DNI MODLITW O URODZAJE, podczas których Kościół modli się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Modlitwy błagalne w tych intencjach w czasie nabożeństwa majowego i wieczornych Mszach Świętych. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.
3. Od piątku 27 maja, nowenna do Ducha Świętego, którą w czasie nabożeństwa majowego, będziemy się przygotowywać do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
4. W sobotę, 25 czerwca, organizujemy pielgrzymkę do Legnicy do Sanktuarium św. Jacka gdzie parę lat temu miał miejsce Cud Eucharystyczny. Koszt 50 zł przy pełnym autokarze. Zapisy w zakrystii do 12 czerwca włącznie. Zachęcamy do udziału.
5. Rozpoczął się miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to szczególny miesiąc poświęcony Matce Bożej, która jest patronką naszej parafii. Codziennie o godz. 17:30 nabożeństwo majowe w czasie którego będziemy się modlić również na różańcu. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Zachęcamy również do odmawiania litanii Loretańskiej do Matki Bożej i różańca w swoich domach czy przydrożnych kapliczkach. Niech łączące nas na modlitwie wezwania Litanii Loretańskiej oraz rozważane tajemnice różańcowe będą przez nas ofiarowane w intencjach Papieża Franciszka, o ustanie epidemii, za chorych, za cały personel medyczny, a także o dar zgody narodowej i miłość społecznej.
6. W dniach 18.07. – 22.07.2022r. organizujemy w naszej parafii półkolonie dla naszych dzieci. Udział jest bezpłatny. Zapewniamy wiele atrakcji między innymi wycieczki do ciekawych miejsc, warsztaty, itp. Jeśli są już dzieci zdecydowane na udział w półkoloniach prosimy rodziców by zapisywać dzieci w zakrystii lub kancelarii parafialnej lub telefonicznie. Zachęcamy do udziału.
7. W niedzielę Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. W dni powszednie Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. poranną i wieczorną, w niedzielę w czasie każdej Mszy św. W .środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Ze względu na nabożeństwo majowe
w miesiącu maju nie będzie Godziny Świętej w czwartki. Wspólnota Hallelujah zaprasza na wspólną adoracje Najświętszego Sakramentu we wtorki od 18:45 do 19:30.
8. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy parafialnej, gdzie można nabyć m. in. artykuły związane z Sakramentem Chrztu Św. Sakramentem Pierwszej Komunii Św. oraz prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzielę. Zapraszamy.
9. Dziękujemy wszystkim za posprzątanie i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.

Posted on 2022 05 22 by Marek