Parafia pw. MB Królowej Polski i św. Maternusa

w Stroniu Śląskim

  • Ogłoszenia parafialne

    Przeczytać koniecznie...

     

1. Dziś druga niedziela zwykła. W czasie Mszy św. towarzyszy nam solistka religijna p. JULITA BRUCH ubarwiając naszą liturgię śpiewem pieśni religijnych. Przeżywamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jutro w poniedziałek, 21 stycznia, w naszej parafii będziemy modlić się szczególnie o jedność chrześcijan w czasie Mszy św. wieczornej o godz. 18:00. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę w zeszłą niedzielę, które przeznaczone są na potrzeby remontowe
w naszej parafii szczególnie plebani ale też naszych kościołów. Zebraliśmy 3520zł. „Bóg zapłać”.
2. Zakończyła się wizyta duszpasterska tzw. „KOLEDA”. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach
i mieszkaniach. Dziękujemy również za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii z okazji „KOLĘDY”.
3. Dziś, 20 stycznia, o godz. 14:00 w CETiK-u wspólne wielopokoleniowe strońskie kolędowanie. W imieniu organizatorów zapraszamy na to spotkanie.
4. W dni powszednie Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. poranną i wieczorną, w niedzielę w czasie każdej Mszy św. W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a po niej Msza św. wieczorna.W czwartki o godzinie 17.30 – Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu
i adoracja indywidualna. Od 17:30 okazja do Spowiedzi świętej.
5. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i piątki od godz. 16:00 do godz. 17:00, a w soboty od godz. 8:00 do godz. 9:00. Zapraszamy.
6. Oddział Akcji Katolickiej działający przy naszej parafii tradycyjnie organizuje w czasie ferii zimowych tzw. półkolonie dla 70 dzieci z klas od pierwszej do szóstej w salkach przy plebanii. Półkolonie odbędą się w drugim tygodniu ferii, czyli od 4 do 9 lutego br. Formularz zgody rodziców na udział w półkoloniach można otrzymać w zakrystii, kancelarii parafialnej i u katechetów. Wypełnione i podpisane formularze należy oddać najpóźniej do 31 stycznia 2019r. Zapraszamy. Zachęcamy też wolontariuszy do pomocy w organizacji i przeprowadzeniu pól koloni.
7. W agendzie parafialnej do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela, Pismo Święte, albumy, różańce, znicze, wkłady i wiele innych artykułów. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy.
8. Bardzo dziękujemy wszystkim za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii, oraz za posprzątanie kościoła. „Bóg zapłać”.


NA DOBRĄ NIEDZIELĘ I CAŁY TYDZIEŃ WSZYSTKIM OBECNYM SZCZĘŚĆ BOŻE !!!
Posted on 20 Jan 2019 by Marek

<< Previous 1 2 3 4 5 6 7 Next >>

Powered by CuteNews
Copyright(c) MABU MEDIA Mariusz Burszta, Marek Stocki.