XXX Niedziela Zwykła - 27.10.2019 r.
1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy budowali i dbali o nasz kościół, a także aktualnie dbają o jego wygląd i utrzymanie. „Bóg zapłać” wszystkim Wam, którzy dbacie o utrzymanie naszego parafialnego wieczernika. Kończymy dziś tydzień misyjny, ofiary składane na tacę są przeznaczone na potrzeby misyjne.
2. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17:30, również w niedzielę, do czwartku włącznie. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Dzieci i młodzież zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki. Wszystkich parafian zapraszamy do wspólnej modlitwy.
3. W piątek, 1 listopada, uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.
Kościół oddaje cześć wszystkim, którzy już weszli do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi wskazuje drogę, która ich starszych braci zaprowadziła do świętości. Przypomina również prawdę o naszej wspólnocie ze Świętymi, którzy otaczają nas opieką. To też dzień szczególnej pamięci i modlitwy o naszych zmarłych. W tym dniu Msze św. w następującym porządku: 7:30, 9:00, 10:30 i 18:00. O godz. 12:00 Msza św. na cmentarzu komunalnym w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na naszych cmentarzach jak również wymienianych w wypominkach. Bezpośrednio po Mszy św. wyruszy procesja różańcowa do pięciu stacji, która przejdzie przez cmentarz komunalny i parafialny. Zakończenie procesji pod krzyżem na cmentarzu parafialnym. Po procesji możliwość poświęcenia nowych nagrobków- należy podejść pod krzyż gdzie skończy się procesja i poprosić o poświęcenie.
4. W sobotę, 2 listopada, wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Kościół poleca w modlitwie dusze wszystkich zmarłych cierpiących w czyśćcu. W tym dniu Msze św. o godz. 9:00 i 18:00 tutaj w naszym parafialnym kościele. Po Mszy św. o godz. 9:00 nabożeństwo pierwszo - sobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Natomiast po Mszy św. o godz. 18:00 wyjdziemy do grobu Ks. Bronisława Szymuli z modlitwą w jego intencji i wszystkich zmarłych kapłanów pracujących w naszej parafii.
5. Również w sobotę, 2 listopada, o godz. 16:00, dodatkowa Msza św. w kościele Zmartwychwstania Pańskiego /tzw. kaplica cmentarna/ w intencji wszystkich zmarłych w tym roku i zmarłych spoczywających na starym cmentarzu.
6. Od poniedziałku, 4 listopada, o godz. 17.30, codziennie modlitwa różańcowa z wypominkami, a po niej Msza św. wieczorna w intencji wszystkich wspomnianych tego dnia w wypominkach. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Plan modlitwy wspominkowej podamy w najbliższą niedzielę, 3 listopada.
7. W kościele wyłożone są kartki wypominkowe – to także forma naszej pamięci modlitewnej o zmarłych. Prosimy wypełniać je czytelnie, oraz podajemy na kartce miejsce zamieszkania, ponieważ – wzorem lat ubiegłych – będą one wyczytywane w kościele według ulic. Wypominki prosimy składać na tacę, w zakrystii, w kancelarii parafialnej i w specjalnej skarbonie wystawionej w kościele. W związku ze świętem zmarłych prosimy o regulowanie płatności za miejsca na cmentarzu parafialnym i opłaty cmentarne w kancelarii parafialnej.
8. We wtorki zapraszamy młodzież w każdym wieku na Mszę św. o godz. 18:00 i spotkanie modlitewne i konferencję.
9. W tym tygodniu w środę Wspólnota HALLELUJAH zaprasza na spotkanie modlitewne i specjalną konferencję O. Emiliana na temat modlitwy osobistej o godz. 19:00 do salki katechetycznej. Wcześniej o 18:00 Msza św. w kościele. W tym tygodniu
10. W każdy czwartek, o godz. 18:00 w kawiarence św. Maternusa spotkanie naszej scholi parafialnej. Zapraszamy nowe chętne dzieci do scholii.
11. Msze św. w tygodniu o godz. 7:00 i 18:00. W środę o godz. 18:00 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. W miesiącu październiku, w czwartki, Godzina Święta wpisuje się w nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy. Również w październiku Spowiedź św. przed nabożeństwem różańcowym czyli od godziny 17:15.
12. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
13. Poszukujemy osoby chętnej podjąć się funkcji ORGANISTY w naszej parafii.
14. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy, gdzie można nabyć różne artykuły, i prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, Nowy numer Małego Gościa i Niedzielę. W agendzie do nabycia kalendarz parafialny na 2020 rok w cenie 7 zł.
15. Zachęcamy dzieci i młodzież do zostania ministrantem lub ministrancką. Zbiórka ministrantów w soboty o godz. 11:00. Można się zapisać w zakrystii.
16. W minioną niedzielę na cele remontowe w naszej parafii zebraliśmy 2845zł i 20 dolarów amerykańskich.„Bóg zapłać” za złożone ofiary.
17. Organizujemy 10-dniowy wyjazd nad morze Bałtyckie do Łeby. Oferta jest dla wszystkich starszych i młodszych ale bez dzieci czyli dla dorosłych. Termin 22.05. – 01.06. 2020r. Koszt 1050 zł. Cena zawiera dojazd autokarem ze Stronia Śl., pobyt, trzy posiłki dziennie i ubezpieczenie. Ilość miejsc 50. Za symboliczną opłatą można na miejscu WYPOŻYCZAĆ ROWERY I KIJKI. Zapisy w zakrystii do końca listopada 2019r. Zachęcamy do wyjazdu.

Posted on 2019 10 27 by Marek