Parafia pw. MB Królowej Polski i św. Maternusa

w Stroniu Śląskim

  • Ogłoszenia parafialne

    Przeczytać koniecznie...

     

XXII Niedziela Zwykła - 01.09.2019 r.
1. Dzisiaj w I niedzielę miesiąca po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlimy się szczególnie w intencji dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów rozpoczynających nowy rok szkolny i katechetyczny. Dziś po Mszy św. o godz.12:00 zmiana tajemnic różańcowych.
2. Jutro, 2 września rozpoczyna się rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji Msza Święta w naszym kościele jutro /poniedziałek/ o godzinie 8.00. Okazja do spowiedzi od godziny 7.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci i młodzież, rodziców oraz dyrekcję i nauczycieli naszego zespołu szkół. Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego życzymy wszystkim światła Ducha Świętego i wytrwałości.
3. W piątek, 6 września, przed południem Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych. Natomiast w sobotę, 7 września, przed południem Ks. Tomasz odwiedzi swoich chorych.
4. Również w piątek, pierwszy miesiąca, zapraszamy do Spowiedzi św. pierwszo-piątkowej od godz. 17:30. Szczególnie zapraszamy dzieci i młodzież.
5. W sobotę, 7 września, pierwsza miesiąca, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:15. Wystawienie Najświętszego Sakramentu wspólna modlitwa różańcowa, piętnastominutowe rozmyślanie oraz okazja do Spowiedzi św. Zapraszamy.
6. Msze św. w tygodniu o godz. 7:00 i 18:00. W środę o godz. 18:00 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. W czwartek o godzinie 17:30 – Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna którą kończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. Zapraszamy. Naszą modlitwą otaczamy powołanych do służby w Kościele i modlimy się o święte i dobre powołania kapłańskie i zakonne. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Intencje mszalne można zamawiać w kancelarii i zakrystii po każdej Mszy św. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i środy od godz. 16:00 do godz. 17:00, a w soboty od godz. 8:00 do godz. 9:00. Zapraszamy. Do sakramentu Spowiedzi św. można przystąpić codziennie przed Mszą św. poranną i wieczorną, w niedzielę w czasie każdej Mszy św. Przypominamy że w dni powszednie kościół jest otwarty pomiędzy Mszą św. poranną i wieczorną. Zapraszamy na chwilę modlitwy do kościoła.
7. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
8. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy, gdzie można nabyć różne artykuły, i prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Niedzielę. Prasa katolicka do nabycia również przy wyjściach z kościoła. W agendzie do nabycia PISMO ŚWIĘTE, „Dzienniczek św. siostry Faustyny i „O naśladowaniu Chrystusa” Tomasza a Kempis.
9. W przyszłą niedzielę, 8 września, drugą miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby remontowe w naszej parafii. W drugą niedzielę sierpnia zebraliśmy 3526 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
10. Poszukujemy osoby chętnej podjąć się funkcji ORGANISTY w naszej parafii.
11. W dniu, 12 września w godz. od 14:00 do 16:00 w przychodni lekarskiej „MEDICUS” przy ul. Nadbrzeżnej w Stroniu Śląskim odbędą się badania wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego. Zapisy do 12 września. Cena badania wzroku 5zł. Koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego 10zł. Bliższe informacje w przychodni i na plakacie.

W związku z pogrzebem Śp. +Danuty Wądrzyk rodzinę i wszystkich, którzy poczuli się urażeni moją postawą i słowami serdecznie przepraszam. Ks. PROBOSZCZ

NA DOBRĄ NIEDZIELĘ I CAŁY TYDZIEŃ WSZYSTKIM OBECNYM SZCZĘŚĆ BOŻE !!!
W tym tygodniu w kościele obchodzimy wspomnienie:
- wtorek; ŚW. GRZEGORZA WIELKIEGO PAPIEŻA I DOKTORA KOŚCIOŁA
Count of comments: 0
Posted on 2019 08 31 by Marek
Powered by CuteNews
Copyright(c) MABU MEDIA Mariusz Burszta, Marek Stocki.