XXI Niedziela w ciągu roku - 22.08.2021
1. Trwają wakacje, wszystkim naszym parafianom wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego wypoczynku i dobrej pogody. W naszej parafii witamy miłych gości i życzymy miłego wypoczynku i pobytu w naszych stronach.
2. W czwartek, 26 sierpnia, uroczystość NMP Częstochowskiej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 9:00 i 18:00 w czasie których odnowimy śluby jasnogórskie.
3. Przygotowujemy się do odpustu parafialnego, w czasie którego będziemy czcić naszego współpatrona parafii i kościoła św. Maternusa. Przy okazji odpustu planujemy spotkanie dla wszystkich parafian i gości w formie zabawy. Szczegóły niebawem. Zapraszamy do pomocy w organizacji chętnych wolontariuszy.
4. W czasie wakacji nie ma Mszy św. porannej. Msza św. w dni powszednie codziennie o godz. 18:00. W niedzielę Msze św. w porządku normalnym, czyli 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Spowiedź św. przed każdą Mszą św. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. wieczornej 18:45 – 19:00. W czasie wakacji kościół jest otwarty od godz. 9:00 do Mszy św. wieczornej.
5. W środę o godz. 18:00 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. W czwartek od 17:00 do 18:00 Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualna adoracja. W czasie adoracji od 17:30 okazja do Spowiedzi św. Zakończenie adoracji Koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie Msza św. W każdy czwartek naszą modlitwą otaczamy powołanych do służby w Kościele modlimy się o święte i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
6. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. w kancelarii parafialnej.
7. Zachęcamy do odwiedzenia naszej agendy parafialnej, gdzie można nabyć m. in. PISMO ŚWIĘTE, „Dzienniczek” św. siostry Faustyny, inne książki, artykuły związane z Sakramentem Chrztu Św. Sakramentem Pierwszej Komunii Św., wkłady do świec oraz prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzielę. Zapraszamy.
8. Dziękujemy wszystkim za posprzątanie i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
9. Poszukujemy osoby chętnej podjąć się funkcji ORGANISTY w naszej parafii.
10. Na prośbę urzędu miasta i gminy Stronie Śląskie przypominamy, że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. W naszej Gminie spisało się niewiele ponad 50% osób. Od dziś przez kolejne niedziele, przy kościele będzie działał mobilny punkt spisowy, w którym rachmistrzowie gminni pomogą się spisać - po każdej Mszy św. za wyjątkiem Mszy wieczornej. Wystarczy przyjść z dowodem osobistym i PESEL-ami osób zamieszkujących gospodarstwo domowe. Przypominamy, że spis jest obowiązkowy. Zapraszamy.

Posted on 2021 08 21 by Marek