Parafia pw. MB Królowej Polski i św. Maternusa

w Stroniu Śląskim

  • Ogłoszenia parafialne

    Przeczytać koniecznie...

     

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 09.05.2021
1. W przyszłą niedzielę, 16 maja, obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu w czasie dodatkowej Mszy Św. o godz. 13:00 dzieci z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.
2. Poniedziałek, wtorek i środa to KWARTALNE DNI MODLITW O URODZAJE, podczas których Kościół modli się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Modlitwy błagalne w tych intencjach w czasie nabożeństwa majowego i wieczornych Mszy Świętych. Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.
3. Rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. Najbliższe nabożeństwo fatimskie w czwartek 13 maja o godz.18:00. Nabożeństwo rozpocznie różaniec fatimski, następnie Msza św.
i procesja fatimska z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
4. Od piątku 14 maja, nowenna do Ducha Świętego, którą w czasie nabożeństwa majowego, będziemy się przygotowywać do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
5. Rozpoczął się miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to szczególny miesiąc poświęcony Matce Bożej, która jest patronką naszej parafii. Codziennie o godz. 17:30 nabożeństwo majowe w czasie którego będziemy się modlić również na różańcu. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Zachęcamy również do odmawiania litanii Loretańskiej do Matki Bożej i różańca w swoich domach czy przydrożnych kapliczkach. Niech łączące nas na modlitwie wezwania Litanii Loretańskiej oraz rozważane tajemnice różańcowe będą przez nas ofiarowane w intencjach Papieża Franciszka, o ustanie epidemii, za chorych, za cały personel medyczny, a także o dar zgody narodowej i miłość społecznej.
6. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. w kancelarii parafialnej.
7. W niedzielę Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. W dni powszednie Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. poranną i wieczorną, w niedzielę w czasie każdej Mszy św. W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W czwartki od godz. 17:00 do 17:30
– Godzina Święta, czyli możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. od godz. 17:00. W czwartki modlimy się szczególnie za powołanych do służby w kościele za nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Świdnicy oraz o powołania kapłańskie i zakonne.
8. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy parafialnej, gdzie można nabyć m. in. artykuły związane z Sakramentem Chrztu Św. Sakramentem Pierwszej Komunii Św. oraz prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzielę. Zapraszamy.
9. Przypominamy że w dzisiejszą niedzielę, 9 maja, drugą miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby remontowe w naszej parafii.
10. Dziękujemy wszystkim za posprzątanie i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.

NA DOBRĄ NIEDZIELĘ I CAŁY TYDZIEŃ WSZYSTKIM OBECNYM SZCZĘŚĆ BOŻE !!!
Count of comments: 0
Posted on 2021 05 09 by Marek
Powered by CuteNews
Copyright(c) MABU MEDIA Mariusz Burszta, Marek Stocki.