Parafia pw. MB Królowej Polski i św. Maternusa

w Stroniu Śląskim

  • Ogłoszenia parafialne

    Przeczytać koniecznie...

     

V Niedziela w ciągu roku - 07.02.2021
1. W dzisiejszą niedzielę, pierwszą miesiąca, po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Po Mszy św. o godz. 12:00 zmiana tajemnic różańcowych.
2. W czwartek, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w modlitwie o chorych i cierpiących szczególnie z naszych rodzin. W tym dniu Msze św. o godz. 9:00 i 18:00. W czasie Mszy św. będzie udzielany sakrament Namaszczenia Chorych. Bardzo proszę by w tym dniu w miarę możliwości pomóc chorym dotrzeć do kościoła. Do Sakramentu Namaszczenia Chorych mogą przystąpić osoby przewlekle chore i starsze lub aktualnie chore.
3. W dni powszednie Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. poranną i wieczorną, w niedzielę w czasie każdej Mszy św. W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a po niej Msza św. wieczorna. Przypominamy, że codziennie o 17:30 modlimy się w kościele wspólnie na Różańcu. Zapraszamy Róże Różańcowe i wszystkich naszych parafian do wspólnej modlitwy.
4. W czwartki o godzinie 17:00 – Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja którą kończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. od godz. 17:30. Zapraszamy. Szczególną modlitwą otaczamy powołanych do służby w Kościele i modlimy się o święte i liczne powołania.
5. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w zakrystii po każdej Mszy św. oraz kancelarii parafialnej.
6. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy, gdzie do nabycia między innymi wkłady do zniczy, książki, albumy, prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela.
7. Bardzo dziękujemy wszystkim za wczorajsze posprzątanie kościoła i przygotowanie do dzisiejszej liturgii. Prosimy o pomoc w sobotnim sprzątaniu kościoła
8. Przypominam, że w przyszłą drugą niedzielą miesiąca, taca przeznaczona jest na potrzeby remontowe w naszej parafii.
9. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Świdnickiej oraz Fundacja Małżeństwo Rodzina zaprasza do udziału w modlitewnej krucjacie "960 godzin dla rodzin". Pragniemy, przez cały Wielki Post, 24 godziny na dobę trwać w nieustannym czuwaniu, otaczając modlitwą małżeństwa i rodziny, nie tylko naszej diecezji, ale całej Polski i świata. Trwając w ogłoszonym przez papieża Franciszka Roku św. Józefa chcemy, aby Opiekun Świętej Rodziny patronował naszemu modlitewnemu maratonowi. Na sztafetowej modlitwie za wstawiennictwem św. Józefa od Środy Popielcowej (17 II, godz. 12.00) do Niedzieli Palmowej (28 III, godz. 12.00). Nieustanna modlitwa będzie trwać 40 dni, czyli 960 godzin. Jako parafia chcemy włączyć się w tą akcje.Jak się modlić? Poświęcić przynajmniej jedną godzinę na czuwanie. Modlić się w dowolny sposób przez rozważanie Pisma Świętego, różaniec, litanię do św. Józefa, różne modlitwy za rodzinę itd. Jak włączyć się w modlitwę?
Na stronie 960godzindlarodzin.pl można znaleźć kalendarz i formularz zapisów. Chętni mogą zapisać się na modlitwę w zakrystii u pana kościelnego Jarosława. Zachęcamy i zapraszamy.

NA DOBRĄ NIEDZIELĘ I CAŁY TYDZIEŃ WSZYSTKIM OBECNYM SZCZĘŚĆ BOŻE !!!
Count of comments: 0
Posted on 2021 02 08 by Marek
Powered by CuteNews
Copyright(c) MABU MEDIA Mariusz Burszta, Marek Stocki.