II Niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2019 r.
1. Dziś niedziela misyjna. Pamiętajmy w naszych modlitwach o misjonarzach i misjonarkach. Po Mszach Św. zbiórka ofiar do puszek na misje „Ad Gentes”. Trwa Wielki Post zachęcamy do podejmowania postanowień i umartwień wielkopostnych jak również do uczestniczenia w nabożeństwach pasyjnych.
2. W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne odprawiane będą w następującym porządku: - w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:30. Zapraszam wszystkich, dorosłych, dzieci i młodzież. Dzieci będą otrzymywać kontrolki za udział w nabożeństwie.- w każdą niedzielę o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
3. W drugą niedzielę miesiąca na tacę przeznaczoną na potrzeby remontowe w naszej parafii zebraliśmy 3244 zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
4. We wtorek, 19 marca, uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. w naszej parafii o godz. 7:00 i 18:00. W tym dniu o godz. 15:00 w kościele Koronka do Bożego Miłosierdzia po której wyruszy piesza pielgrzymka do sanktuarium św. Józefa w Bolesławowie. Zapraszamy do udziału.
5. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w terminie:7 -10 kwietnia 2019r. Rekolekcje wygłosi Ks. Kanonik Grzegorz Jakuszewski, proboszcz parafii św. Jadwigi w Gilowie. Już dziś zachęcamy do udziału w rekolekcjach do zaplanowania swojego czasu tak, aby w nich uczestniczyć.
6. W dni powszednie Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. poranną i wieczorną, w niedzielę w czasie każdej Mszy św. W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św.
7. W dniach 2 - 8 czerwca 2019r. planujemy pielgrzymkę do Medjugorie ze zwiedzaniem różnych atrakcji po drodze. Koszt 200 euro i 400zł.
8. W czwartki o godzinie 17:30 – Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja którą kończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. Zapraszamy. Szczególną modlitwą otaczamy powołanych do służby w Kościele i modlimy się o święte i dobre powołania.
9. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy gdzie można nabyć różne artykuły i prasę katolicką. Prasa katolicka do nabycia również wyjściach z kościoła.
10. Bardzo prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które prosimy składać w kopertach na tacę, w zakrystii, bądź w kancelarii parafialnej.
11. Bardzo dziękujemy wszystkim za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii, oraz za posprzątanie kościoła. „Bóg zapłać”.
12. Bardzo proszę, aby osoby wyjeżdżające do Łeby wpłacały kolejną, ostatnią ratę, kto jeszcze tego nie zrobił, do końca MARCA. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Łeby.
13. Pragniemy założyć grupę starszych ministrantów tzw. „Ojców ministrantów”. Chętnych zapraszamy do zgłaszania się do Ks. Proboszcza.
14. Dziewczyny, które chciałyby służyć przy ołtarzu zapraszamy na zbiórkę do kościoła w czwartek na godz. 17:00.
15. Poszukujemy osoby chętnej podjąć się funkcji ORGANISTY w naszej parafii.
16. Zachęcam do wyjazdu do Świdnicy w sobotę 23 marca. Wyjazd o godz. 8:00.Koszt 30zł.
Posted on 2019 03 16 by Marek