Parafia pw. MB Królowej Polski i św. Maternusa

w Stroniu Śląskim

  • Ogłoszenia parafialne

    Przeczytać koniecznie...

     

XXVIII Niedziela Zwykła - 11.10.2020
1. W dzisiejszą niedzielę, obchodzimy tzw. DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem „TOTUS TUUS”. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na stypendia naukowe dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Przy okazji zbiórki przy wyjściach z kościoła można się poczęstować papieskimi pączkami prosto z Wadowic. SMACZNEGO. Dziękuję bardzo młodzieży i dorosłym, wolontariuszom” za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki i rozdaniu pączków.
2. W przyszłą niedzielę, 18 października, przedszkole miejskie im. Jana Pawła II obchodzić będzie swój dzień patronalny. Uroczysta Msza św. o godz. 10:30. Z powodu sytuacji epidemiologicznej zapraszamy chętnych rodziców, dzieci i nauczycieli z przedszkola.
3. Październik to tradycyjnie miesiąc różańcowy. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17:30 dla wszystkich dzieci młodzieży i dorosłych. Dzieci i młodzież zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki na nabożeństwo różańcowe. Dzieci otrzymują tzw. „pamiątki” za udział w nabożeństwie. Wszystkich naszych parafian zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.
4. W wtorek, 13 października, ostatnie nabożeństwo fatimskie. Modlitwa różańcowa o godz. 17:30. O 18:00 Msza św. Po Mszy św. procesja wokół kościoła z figura M.B. Fatimskiej. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy szczególnie w intencji ustania epidemii koronawirusa.
5. Wspólnota HALLELUJAH zaprasza na spotkanie modlitewne w każdą środę na godz. 19:00 do salki katechetycznej. Wcześniej o 18:00 Msza św. w kościele.
6. W czwartek, o godz. 18:00 w kawiarence św. Maternusa spotkanie naszej nowej, starej scholii parafialnej. Zachęcamy i zapraszamy nowe chętne dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w scholii, by chwalić Boga śpiewem. Gwarantujemy bardzo przyjazną atmosferę.
7. Zbliża się listopad – miesiąc naszej szczególnej pamięci o zmarłych. Prosimy o uprzątnięcie grobów swoich bliskich, ale także pamiętajmy o grobach opuszczonych, zaniedbanych. W kościele wyłożone są kartki wypominkowe – to także forma naszej pamięci modlitewnej o zmarłych. Prosimy wypełniać je czytelnie, imiona piszemy w pierwszej osobie /np.: Zofia, Antoni itp./ oraz podajemy na kartce miejsce zamieszkania, ponieważ – wzorem lat ubiegłych – będą one wyczytywane w kościele według ulic. Wypominki prosimy składać w kopertach na tacę, w zakrystii, w kancelarii parafialnej oraz w specjalnej skarbonie wystawionej w kościele. Prosimy o regulowanie zaległości za miejsca na cmentarzu i opłaty cmentarne na 5 lat.
8. W przyszłą niedzielę, 18 października, na Mszę św. o godz. 12:00 zapraszamy rodziców i dzieci z klas trzecich i rodziców i dzieci z klas czwartych, które nie przystąpiły w tym roku do pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne w kościele.
9. W środę o godz. 18:00 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. W czwartek o godzinie 17:00 – Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zakończenie adoracji Koronką do Bożego Miłosierdzia następnie Msza św. W tym dniu szczególnie modlimy się za powołanych do służby w Kościele i o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne. Do sakramentu Spowiedzi św. można przystąpić codziennie przed Mszą św. Przypominamy że w dni powszednie kościół jest otwarty pomiędzy Mszą św. poranną i wieczorną. Zapraszamy na chwilę modlitwy do kościoła.
10. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy, gdzie można nabyć różne artykuły, np. artykuły do Pierwszej Komunii Św. i inne, oraz najnowszą prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, Niedzielę. Zapraszamy.
11. Poszukujemy osoby chętnej podjąć się funkcji ORGANISTY w naszej parafii.
12. Dziękujemy wszystkim za posprzątanie i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
13. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby remontowe w naszej parafii. Wielkie „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
14. Bardzo dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce elektrośmieci. „Bóg zapłać”.
15. W sobotę, 17 października, przypada święto patronalne, czyli imieniny naszego Ks. Biskupa seniora Ignacego Deca. Otoczmy Biskupa seniora modlitwą w tym dniu.

NA DOBRĄ NIEDZIELĘ I CAŁY TYDZIEŃ WSZYSTKIM OBECNYM SZCZĘŚĆ BOŻE !!!
Count of comments: 0
Posted on 2020 10 11 by Marek
Powered by CuteNews
Copyright(c) MABU MEDIA Mariusz Burszta, Marek Stocki.