Parafia pw. MB Królowej Polski i św. Maternusa

w Stroniu Śląskim

  • Ogłoszenia parafialne

    Przeczytać koniecznie...

     

XiX Niedziela Zwykła - 09.08.2020
1. Trwają wakacje, wszystkim naszym parafianom wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego wypoczynku i dobrej pogody. W naszej parafii witamy miłych gości i życzymy miłego wypoczynku i pobytu w naszych stronach.
2. Trwa miesiąc sierpień, tradycyjny miesiąc trzeźwości. Zachęcam tych którzy mogą i chcą do podjęcia abstynencji w tym miesiącu w intencji trzeźwości naszego narodu.
3. W sobotę, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tej uroczystości czcimy prawdę wiary o tym, iż Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.
Taca z tej uroczystości przeznaczona jest na budowę kościołów w naszej diecezji.
4. W najbliższą sobotę, 15 sierpnia, nasza parafia Matki Bożej Królowej Polski i św. Maternusa w Stroniu Śląskim oraz Społeczność Szkolna Zespołu Szkół Samorządowych w Stroniu Śląskim chce zorganizować sprzedaż ciast przy kościele parafialnym, po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30,12.00 i 18.00. Dochód ze sprzedaży ciast będzie przeznaczony na pomoc w leczeniu dla chorego na nowotwór naszego parafianina Jana Zięby długoletniego woźnego w naszej szkole podstawowej. Bardzo serdecznie proszę i zachęcam do upieczenia ciast i przynoszenia na plebanię w piątek 14 sierpnia lub w sobotę rano. Zachęcamy również do kupowania ciasta przy kościele. Będziemy bardzo wdzięczni jeżeli na nasz apel nie pozostaniecie obojętni. Prosimy też wolontariuszy o pomoc w sprzedaży ciast.
5. W sobotę, 15 sierpnia, o godz. 17:00 odbędzie się Msza św. z poświęceniem odnowionej Drogi Krzyżowej przy grocie Matki Bożej pod Suszycą między Stroniem a Bolesławowem. O godz. 16:00 ze Starej Morawy PKS / skrzyżowanie z drogą na Kletno / wyjdzie piesza pielgrzymka w stronę groty Matki Bożej. Organizatorzy zapraszają parafian ze Stronia Śląskiego do udziału w tej uroczystości.
6. W czasie wakacji nie ma Mszy św. porannej. Msza św. w dni powszednie codziennie o godz. 18:00. W niedzielę Msze św. w porządku normalnym czyli 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Spowiedź św. przed każdą Mszą św. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. Również w czasie wakacji kościół jest otwarty od godz. 9:00 do Mszy św. wieczornej.
7. W środę o godz. 18:00 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. W czwartek o godzinie 17:00 – Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zakończenie adoracji Koronką do Bożego Miłosierdzia następnie Msza św. W tym dniu szczególnie modlimy się za powołanych do służby w Kościele i o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne.
8. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św., jak również w kancelarii parafialnej.
9. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy, gdzie można nabyć różne artykuły, np. artykuły do Pierwszej Komunii Św. i inne, oraz najnowszą prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzielę. Zapraszamy.
10. W dzisiejszą niedzielę, 9 sierpnia, drugą miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby remontowe w naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
11. Dziękujemy wszystkim za posprzątanie i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.

NA DOBRĄ NIEDZIELĘ I CAŁY TYDZIEŃ WSZYSTKIM OBECNYM SZCZĘŚĆ BOŻE !!!
Count of comments: 0
Posted on 2020 08 10 by Marek
Powered by CuteNews
Copyright(c) MABU MEDIA Mariusz Burszta, Marek Stocki.