UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 28.05.2023 r
1. Dziś uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO tzw. „Zielone Świątki”. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła, kończy się okres wielkanocny. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o 8:00 zmiana tajemnic różańcowych.
2. Jutro drugi dzień „Zielonych Świątek”, święto Matki Bożej, Matki Kościoła. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00. Zapraszamy. Mszy św. o godz. 7:00 nie będzie.
3. Nabożeństwo majowe do środy włącznie o godz. 17:15.
4. Czerwiec to szczególny miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Od czwartku, 1 czerwca, przez cały miesiąc codziennie nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
5. W piątek, 2 czerwca, w naszej parafii Ks. Bp. Adam Bałabuch udzieli sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży w czasie Mszy św. o godz. 17:00. Nabożeństwo pierwszego piątku w tym dniu po Mszy św. porannej.
6. W czwartek, 1 czerwca, o godz. 16:30 Spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania ich rodziców, świadków i wszystkich chętnych. Z powodu uroczystości piątkowych prosimy by skorzystać ze Spowiedzi św. „pierwszo - piątkowej” w czwartek. W pierwszy piątek miesiąca, 2 czerwca, Spowiedź św. tylko przed Mszą św. poranną. Do spowiedzi zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, szczególnie dzieci, które w tym roku przystąpiły po raz pierwszy do Spowiedzi i Komunii św.
7. W piątek, 2 czerwca, przed południem, ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych. W sobotę, 3 czerwca, przed południem ks. Paweł odwiedzi swoich chorych.
8. Również w sobotę, 3 czerwca, pierwszą miesiąca, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:15. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna modlitwa różańcowa, piętnastominutowe rozmyślanie. Zapraszamy.
9. Zapraszamy na wspólne adoracje Najświętszego Sakramentu, które odbywają się we wtorki po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
10. W sobotę, 10 czerwca dzieci komunijne z rodzicami pielgrzymować będą do sanktuarium M.B. na Górę Igliczną. Są wolne miejsca w autokarze. Gdyby ktoś chciał wziąć udział zapraszamy serdecznie. Koszt 20 zł. Wyjazd o godz. 8:30. Zapraszamy.
11. W niedzielę 11 czerwca br. zapraszamy na pielgrzymkę na Górę Św. Anny i do Sanktuarium M. B. Łopatyńskiej w Wójcicach, oraz do sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Koszt pielgrzymki 60zł plus ewentualne bilety wstępu. Zapisy w zakrystii do poniedziałku 5 czerwca. Zapraszamy.
12. W dniach 10.07. – 14.07.2022r. organizujemy w naszej parafii półkolonie dla naszych dzieci. Udział jest bezpłatny. Zapewniamy wiele atrakcji między innymi wycieczki do ciekawych miejsc, warsztaty, itp. Prosimy rodziców zapisanych dzieci odbierać w zakrystii zgody na uczestnictwo dzieci w półkoloniach i zwrot tych pism do 1 czerwca włącznie.
13. Dziękujemy wszystkim za posprzątanie i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.

Posted on 2023 05 28 by Marek