Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 09.04.2023
1. Dzisiaj niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Dziś rozpoczyna się okres wielkanocny, który potrwa 50 dni do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Dziś jeszcze Msze św. o godz. 8:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Jutro poniedziałek wielkanocny. Msze św. w porządku niedzielnym czyli 8:00, 10:30, 12:00 i 18:00.Taca z dnia jutrzejszego jest przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego. Przyszła niedziela jest niedzielą BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.
2. Składamy sobie dzisiaj życzenia. Jako ludzie wierzący pragniemy, aby wiara w to, że Jezus żyje i jest wśród nas, przenikała nasze życie i była obecna w każdym jego wymiarze osobistym, rodzinnym, parafialnym i całej naszej Ojczyzny. Niech prawda, że Jezus Chrystus zmartwychwstał, jak powiedział, ożywia naszą wiarę, nadzieję i miłość. Tego życzymy wszystkim Parafianom oraz wszystkim Gościom przebywającym na terenie naszej parafii.
3. We wtorki po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. W środę o godz. 18:00 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. W czwartek o godzinie 17:00 – Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja którą kończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. od godz. 17:30. Zapraszamy. Naszą modlitwą otaczamy powołanych do służby w Kościele i modlimy się o święte i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
5. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy parafialnej, gdzie można nabyć różne artykuły, i prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzielę. Zapraszamy.
6. Składamy serdeczne podziękowanie staropolskim „Bóg zapłać” wszystkim, którzy dopomogli w tym roku w przygotowaniu do godnego przeżycia świąt Wielkanocnych:
- panu Kościelnemu i wszystkim którzy pomagali w zbudowaniu i przygotowaniu ołtarza Ciemnicy i ołtarza Grobu Pańskiego,
- scholi i wszystkim którzy włączyli się w śpiewy liturgiczne, oraz panu Ryszardowi organiście,
- całej służbie liturgicznej za służbę Bożą,
- naszym strażakom za wartę przy „Bożym Grobie”
- dziękuję ofiarodawcom za składane ofiary, szczególnie na kwiaty do „Bożego Grobu”,
- wszystkim paniom, które zaangażowały się w przygotowanie i posprzątanie kościoła,
- wszystkim parafianom za dojrzałą postawę pełną głębokiego zrozumienia Tajemnicy tych Wielkich Świętych Dni. Serdeczne „ Bóg zapłać”!!!
7. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim parafianom za włączenie się w akcję charytatywną „Talent Miłosierdzia” jak również w akcję upieczenia, rozprowadzenia i zakupienia ciast. Zebraliśmy 2465zł. Wszystkim wielkie „Bóg zapłać”.

Posted on 2023 04 08 by Marek