• Aktualności parafialne

Najnowsze i trochę starsze wydarzenia w Parafii...

W czasie wakacji /od 24 czerwca/ nie będzie Mszy św. porannej w dni powszednie. W dni powszednie Msza św. codziennie o godz. 18:00. Przed każdą Mszą św. jest możliwość skorzystania z sakramentu Spowiedzi św. W niedzielę Msze św. w normalnym porządku: 7:30, 9:00. 10:30, 12:00, 18:00.

Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna codziennie po Mszy św. wieczornej. Bardzo ważne sprawy w każdym innym czasie.
Rozpoczęły się wakacje, wszystkim naszym parafianom wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego wypoczynku i dobrej pogody.

W naszej parafii witamy miłych gości i życzymy miłego wypoczynku i pobytu w naszych stronach.
Przypominamy o prawie i obowiązku człowieka wierzącego do uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. i o osobistej modlitwie, również w czasie wakacji.
DUSZPASTERZE

Posted on 2019 06 23 by Marek
Zachęcam do udziału w ciekawej pielgrzymce na Maltę.
MALTA NA SZLAKU ŚW. PAWŁA /8 dni/
2 – 9 PAŹDZIERNIKA 2019r.
"Z wielką radością powracam na tę wyspę tak drogą św. Pawłowi, Apostołowi Pogan, i zawsze drogą Następcy Piotra. Ta wizyta kończy moją jubileuszową pielgrzymkę, która była duchowym przeżywaniem historii zbawienia i wiodła od ojczyzny Abrahama przez Synaj, gdzie Bóg dał Dziesięcioro Przykazań, do Ziemi Świętej, gdzie dokonały się wielkie wydarzenia naszego odkupienia. Teraz zaś, zdążając śladami św. Pawła, przybyłem znów do was, drodzy mieszkańcy Malty.... Malto, Malto! Bardzo wiele otrzymałaś dzięki posłudze św. Pawła oraz posłudze bł. ks. Jerzego, bł. Ignacego Falzona i bł. Adeodaty. Zmierzając ku przyszłości, bądź wierna pozostawionemu przez nich dziedzictwu! Idź za Chrystusem z niepodzielonym sercem i nigdy nie lękaj się opowiedzieć głośno po stronie prawdy, która zbawia, i wartości, które prowadzą ku życiu!„ Malta 9 maja 2001 Jan Paweł II
1 DZIEŃ: WROCŁAW –LUQA
Spotkanie we Wrocławiu na lotnisku. Wylot na Maltę. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.
2 DZIEŃ: VALLETTA –KALKARA– SENGLEA –COSPICUA –VITTORIOSA
Śniadanie. Wyjazd do Valletty: Katedra św. Jana, Ogrody Barracca, Pałac Wielkiego Mistrza(z zewnątrz), kościół św. Pawła Rozbitka z relikwiami Świętego. Czas wolny. Zwiedzanie trzech miast: Senglea, Cospicuai Vittoriosa. Wizyta na cmentarzu wojskowym w Kalkara. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg
3 DZIEŃ: RABAT –MDINA –MOSTA –KLIFY
Śniadanie. Przejazd do Rabat: kościół św. Pawła, Grota św. Pawła –gdzie według tradycji Apostoł Narodów spędził 3 miesiące będąc na Malcie, kaplica św. Publiusza, Katakumby św. Pawła.
Przejście do Mdiny: katedra, muzeum, spacer uliczkami miasta. Przejazd do Mosty: kościół Wniebowzięcia NMP– jedna z 4 największych kopuł w Europie.
Wyjazd na najwyższe klify na Malcie -Dingli. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
4 DZIEŃ: GOZO
Śniadanie. Przeprawa promowana wyspę Gozo: kościół Ta Pinu, Dwejra, Victoria, konwent augustianów. Pobyt na plaży. Powrót promem na Maltę. Obiadokolacja. Nocleg.
5 DZIEŃ: MARSAXLOKK –HAGAR QIM –OGRODY SAN ANTON
Śniadanie. Przejazd do Marsaxlokk –wioski Rybackiej. Hagar Qim–pozostałości megalitycznych świątyń. Ogrody botaniczne San Antonprzy pałacu prezydenckim. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
6 DZIEŃ: MELIEHA –POPEYE VILLAGE –HARBOUR CRUISE –SLIEMA
Śniadanie. Nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej z Melieha. Przejazd do Popeye Village. Rejsstatkiempo Grand Harbour -zatoka wielkiego portu. Czas wolny w Sliemie . Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
7 DZIEŃ: czaswolny
Śniadanie Czaswolny. Dla chętnych wyjazd fakultatywny: rejs na Comino i wyspę św. Pawła(uzależniony od pogody)10 euro. Obiadokolacja. Nocleg.
8 DZIEŃ: LUQA –WROCŁAW
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

CENA ZAWIERA: przelot samolotem. Bagaż podręczny i główny 20kg-transport autobusem na Malcie;-noclegi -Hotel 3*** w pok. 2, 3-os. (jedynki za dopłatą -100 euro);śniadania, obiadokolacje-ubezpieczenie KL, NNW, bagaż; koszty zwiedzania wg programu; -opieka duchowa Kapłana, codzienna msza święta .przewodnik z jęz. polskim;
Cena nie zawiera:
-ubezpieczenie od chorób przewlekłych –100 pln. Ilość miejsc ograniczona. Zaliczka 1500 pln.
Kwotę 160 euro wpłacamy pierwszego wieczoru na miejscu u przewodnika.
ZAPISY U KS. PROBOSZCZA
Posted on 2019 05 25 by Marek