• Ogłoszenia parafialne

Przeczytać koniecznie...

V Niedziela Zwykła - 10.02.2019 r.
1. Dzisiejsza niedziela, jest drugą niedzielą miesiąca. Przypominamy że taca z tej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby remontowe w naszej parafii.
2. Jutro, 11 lutego, przypada Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w modlitwie o chorych i cierpiących szczególnie z naszych rodzin. W czasie Mszy św. o godz. 18:00 będzie udzielany sakrament Namaszczenia Chorych. Do Sakramentu Namaszczenia Chorych mogą przystąpić osoby przewlekle chore i starsze lub aktualnie chore.
3. Od 4 do 9 lutego odbywały się półkolonie dla dzieci w salkach przy plebanii pod hasłem; „BEZPIECZNE FERIE Z MATKĄ BOŻA I ŚW. MATERNUSEM”. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy pomogli swoimi ofiarami i pracą w organizacji tego czasu. Wielkie „Bóg zapłać”
4. Bardzo proszę, aby osoby które zapisały się na wyjazd do Łeby wpłacały kolejną ratę 300 zł., jak również tych którzy jeszcze nie dokonali wpłaty aby również dokonali wpłat.
5. W dni powszednie Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. poranną i wieczorną, w niedzielę w czasie każdej Mszy św. W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a po niej Msza św. wieczorna. Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki i piątki od godz. 16:00 do godz. 17:00, a w soboty od godz. 8:00 do godz. 9:00. Zapraszamy. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św.
6. W czwartki o godzinie 17:30 – Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja którą kończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. Zapraszamy. Szczególną modlitwą otaczamy powołanych do służby w Kościele i modlimy się o święte i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
7. W agendzie parafialnej do nabycia: Pismo Święte, albumy, różańce, znicze, wkłady do świec i wiele innych artykułów jak również prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy. Prasa katolicka do nabycia również wyjściach z kościoła.
8. Bardzo dziękujemy wszystkim za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii, oraz za posprzątanie kościoła. „Bóg zapłać”.
9. Rozpoczęła się wycinka drzew na cmentarzu parafialnym. Prosimy o nie wchodzenie na cmentarz w czasie trwania prac.
10. Pragniemy reaktywować chór parafialny. Zapraszamy chętne osoby na spotkanie organizacyjne w czwartek 14 lutego po Mszy św. wieczornej do naszej kawiarenki Św. Maternusa. Wszyscy są mile widziani. Mile widziane również ciasto. Zapraszamy.
11. Pragniemy również założyć grupę starszych ministrantów tzw. „Ojców Ministrantów”. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Ks. Proboszcza. Dziewczyny, które chciałyby służyć przy ołtarzu również zapraszamy by zgłaszać się do zakrystii.

Count of comments: 0
Posted on 2019 02 10 by Marek