Parafia pw. MB Królowej Polski i św. Maternusa

w Stroniu Śląskim

  • Ogłoszenia parafialne

    Przeczytać koniecznie...

     

IV Niedziela Adwentu - 22.12.2019 r.
1. Dzisiaj czwarta niedziela ADWENTU, w naszej parafii zakończenie rekolekcji adwentowych. Jutro Msze św. o godz. 7:00 i 17:00. Na mszy o godz. 17:00 ostatnie „Roraty”. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich, czyli dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych. Prosimy by dzieci przyniosły swoje plansze z naklejkami. Również jutro, w poniedziałek, 23 grudnia, od godz. 9:00 planujemy dekoracje kościoła na święta, ustawianie choinek, bardzo prosimy chętnych, kobiety i mężczyzn o pomoc.
2. W wtorek, 24 grudnia, wigilia Bożego Narodzenia! Msza św. poranna o godz.9:00. W „Wigilię” nie będzie Mszy św. wieczornej. Wieczorem zasiądziemy wspólnie do wigilijnego stołu. Bardzo prosimy, aby wieczerza wigilijna miała charakter religijny. Zanim połamiemy się opłatkiem i zasiądziemy do stołu należy odczytać fragment z Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa i odmówić modlitwę. Przypominam również o religijnym wymiarze całych świąt Bożego Narodzenia.
3. Msza św. rozpoczynająca uroczystość Narodzenia Pańskiego zwana „PASTERKĄ” w naszym kościele parafialnym o godz. 22:00 i 24:00. W kaplicy w Goszowie „PASTERKA” o godz.21:00. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości do wspólnej modlitwy.
4. W środę w Boże Narodzenie Msze święte w porządku niedzielnym czyli o 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Nie będzie Mszy św. o godz.7:30. W czwartek drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, wspomnienie św. Szczepana, pierwszego męczennika, Msze św. również jak w każdą niedzielę o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Taca z drugiego dnia świąt przeznaczona jest na potrzeby świdnickiego seminarium duchownego i Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu.
5. W piątek, 27 grudnia, wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. w tym dniu o godz. 9:00 i 18:00. Tradycyjnie w czasie Mszy św. poświęcenie wina. W pozostałe dni powszednie po świętach Msze święte o godz. 7:00 i 18:00.
6. W przyszłą niedzielę 29 grudnia święto ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI i JÓZEFA. Zapraszam wszystkie rodziny naszej parafii do wspólnej modlitwy. Po Mszach św. specjalne błogosławieństwo dla rodzin i odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
7. W niedzielę, 5 stycznia, planujemy w naszym kościele, tzw. wieczór kolęd. Zachęcamy do udziału wszystkich muzykujących, śpiewających , muzykujące rodziny, nasza scholę. Zapraszamy także wszystkich parafian do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek.
8. W imieniu dzieci ze scholi dziękujemy za złożone ofiary przy okazji zakupu sianka i pierników. Dzieci zebrały 977,47zł. „Bóg zapłać”.
10. W kościele jest wystawione światełko pokoju z Betlejem. Dziękujemy harcerzom za dostarczenie do naszej parafii i kościoła światełka pokoju.
11. W agendzie parafialnej do nabycia kalendarze parafialne na rok 2019. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, nowy Mały Gość Niedzielny, Niedziela, czasopisma misyjne, Pismo Święte, albumy, różańce, znicze, wkłady i wiele innych artykułów, również świątecznych. Opłatki wigilijne można nabywać w zakrystii i agendzie parafialnej.
12. Bardzo dziękujemy wszystkim za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii, posprzątanie kościoła.
13. Bardzo dziękujemy za włączenie się akcję pomocową w formie paczek świątecznych dla potrzebujących z naszej parafii. Wielkie „Bóg zapłać” wszystkim którzy przygotowali wspaniałe prezenty. Wszystkie prezenty dotarły do adresatów.

NA DOBRĄ NIEDZIELĘ I CAŁY TYDZIEŃ WSZYSTKIM OBECNYM SZCZĘŚĆ BOŻE !!!
Count of comments: 0
Posted on 2019 12 23 by Marek
Powered by CuteNews
Copyright(c) MABU MEDIA Mariusz Burszta, Marek Stocki.