Parafia pw. MB Królowej Polski i św. Maternusa

w Stroniu Śląskim

  • Ogłoszenia parafialne

    Przeczytać koniecznie...

     

III Niedziela Adwentu - 15.12.2019 r.
1. Dzisiaj trzecia niedziela ADWENTU, zwana niedzielą Radości (GAUDETE). Źródłem radości jest Pan Bóg obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Przypominam, że Adwent to czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Zachęcam do podejmowania jeszcze postanowień adwentowych. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę w zeszłą niedzielę, które będą przeznaczone są na potrzebne remonty w naszej parafii szczególnie plebani ale też naszych kościołów. Zebraliśmy 3160zł. „Bóg zapłać”.
2. W czasie Adwentu zapraszamy i zachęcamy wszystkich, czyli dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych do udziału w „Roratach”, w naszym kościele codziennie od poniedziałku do czwartku o godz. 17:00.
3. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 20-22 grudnia 2019/piątek, sobota, niedziela/. Prośmy o moc i światło Ducha Świętego na czas rekolekcji dla nas i ojca rekolekcjonisty Ks. Prałata Jana Bagińskiego.
PLAN REKOLEKCJI:
piątek 20.12.2019r.
9:00 Msza św. z nauką ogólną
18:00 Msza św. z nauką ogólną
sobota 21.12.2019r.
8:00 – 9:00 Spowiedź św. dla wszystkich
9:00 Msza św. z nauką ogólną
17:00 – 18:00 Spowiedź św. dla wszystkich
18:00 Msza św. z nauką ogólną
niedziela 22.12.2019r.
Nauka ogólna na wszystkich Mszach św. do południa i zakończenie rekolekcji. W sobotę 21 grudnia dzień spowiedzi świętej w parafii. Prosimy o skorzystanie z tej okazji i przystąpienie do Spowiedzi św. już świątecznej. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotach i wydrukowany w dzisiejszym numerze „Maternusa”. W piątek i w sobotę nie będzie Mszy św. o godz. 7:00, a Msza św. wieczorna o 18:00.
4. W sobotę, 21 grudnia, prosimy o pomoc mężczyzn w przywiezieniu z lasu choinek. Natomiast w poniedziałek, 23 grudnia, od godz. 9:00 planujemy dekoracje kościoła na święta, ustawianie choinek, bardzo prosimy chętnych, kobiety i mężczyzn o pomoc. Kto chciałby pomóc prosimy o kontakt z panem kościelnym Jarosławem.
5. Ze względu na Spowiedzi św. w dekanacie i rekolekcje kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w poniedziałek w godz. 16.00 – 17.00. W sprawach bardzo ważnych w kolejne dni po Mszy św. wieczornej. Za niedogodności przepraszamy.
6. W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00, a po niej Msza św. wieczorna. W czwartek o godzinie 16.00 – Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja którą kończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. Zapraszamy. Szczególną modlitwą otaczamy powołanych do służby w Kościele i nowe święte i liczne powołania.
7. Codziennie przed Mszą św. wieczorną odmawiamy różaniec. W niedzielę modlitwa różańcowa przed Mszą św. o godz. 9:30. Zapraszamy do modlitwy.Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. poranną i wieczorną, również w niedzielę.
8. Z przyczyn technicznych nastąpiła zmiana numeru telefonu komórkowego parafialnego. Nowy numer: 665 338 094. Numer stacjonarny pozostaje bez zmian.
9. Bardzo dziękujemy za włączenie się akcję pomocową w formie paczek świątecznych dla potrzebujących z naszej parafii. Wielkie „Bóg zapłać” wszystkim którzy przygotowali wspaniałe prezenty i dostarczyli na plebanię. W tygodniu będziemy rozwozić paczki do wszystkich dla których są przeznaczone.
10. Przypominamy o akcji „Spotkajmy się przy świątecznym stole”. Prosimy o zgłaszanie się rodzin chętnych zaprosić osoby samotne na święta jak i zgłaszanie osób samotnych.
11. Opłatki wigilijne można nabywać w zakrystii i agendzie parafialnej.
12. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
13. Poszukujemy osoby chętnej podjąć się funkcji ORGANISTY w naszej parafii.
14. W agendzie parafialnej do nabycia kalendarze parafialne na rok 2020 w cenie 7 zł lub więcej. Dochód przeznaczony na potrzeby parafialne. W agendzie również prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela, czasopisma misyjne, lampiony adwentowe dla dzieci Pismo Święte, albumy, różańce.
15. Ośrodek Pomocy Społecznej w Stroniu Śląskim zaprasza osoby samotne i chętne na kolację wigilijną w dniu 20 grudnia 2019r. o godz.16:00 w DWORKU GALOSA.
NA DOBRĄ NIEDZIELĘ I CAŁY TYDZIEŃ WSZYSTKIM OBECNYM
SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

Count of comments: 0
Posted on 2019 12 15 by Marek
Powered by CuteNews
Copyright(c) MABU MEDIA Mariusz Burszta, Marek Stocki.