UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 20.11.2022 r.
1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny. Taca z dzisiejszej uroczystości przeznaczona jest na rozbudowę i budowę nowych kościołów w naszej diecezji. W przyszłą niedzielę, rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w czasie świąt Bożego Narodzenia i na końcu czasów.
2. Od jutra, 21 listopada, roznoszone będą po naszych domach opłatki wigilijne. Dostarczać je będzie nasz lektor p. Piotr Klima. W imieniu parafii nikt inny nie został do tej funkcji upoważniony. Dziś po Mszach św. poświęcenie opłatków. Opłatki można także nabywać w zakrystii. Ofiary składane przy okazji przyjęcia opłatków będą przeznaczone za remont zakrystii. „Bóg zapłać” za składane ofiary.
3. Jak co roku prosimy o pomoc w organizacji uroczystości św. Mikołaja przez naszą parafię. Do 27 listopada w naszym kościele zbieramy do kosza św. Mikołaja: słodycze, maskotki, zabawki, przybory szkolne. Bardzo prosimy o nowe rzeczy lub takie, które nie noszą śladów zużycia. Natomiast w przyszłą niedzielę, 27 listopada zbiórka ofiar do puszek na pomoc św. Mikołajowi. Przy okazji zbierania datków będziemy częstować smakowitym bigosem PROBOSZCZA. Dziękujemy za zrozumienie i pomoc.
4. W kościele są już do nabycia świece CARITAS, duże i małe - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duża świeca 20zł, mała 10zł. Zachęcamy do nabywania. Są już także do nabycia poświęcone opłatki wigilijne w zakrystii.
5. W sobotę 26 listopada, w salce katechetycznej organizujemy zabawę dla dzieci i rodziców „CHRISTOTEKA ŚWIĘTYCH”. Do udziału zapraszamy wszystkie dzieci od przedszkola wzwyż, bez ograniczeń, jak również rodziców. Zapraszamy chętnych rodziców i nauczycieli do pomocy w organizacji zabawy. Trzeba przebrać się za świętego. Będzie konkurs na najbardziej ciekawe i autorskie przebranie, a także wiele innych konkursów i dobrej zabawy. Prosimy rodziców by się zaangażowali i pomogli dzieciom się przebrać, aby również sami się przebrali. Zabawa odbędzie się w godzinach 16:00 – 19:00. Zapisy do niedzieli, 20 listopada, w szkole i w zakrystii. Przy zapisie do odebrania formularze zgody rodziców na udział dzieci w zabawie. Zapraszamy i zachęcamy do udziału.
6. Zachęcamy do udziału w naszej dziecięcej scholi parafialnej. Spotkanie dla chętnych dzieci wszystkich klas, chłopców i dziewczyn, także dla rodziców w czwartek o godz. 17:00 w kawiarence św. Maternusa. Zapraszamy serdecznie. Również nasza dorosła schola muzyczna zaprasza młodzież i dorosłych do wspólnego śpiewu. Natomiast wspólnota „Hallelujah” zaprasza na adoracje Najśw. Sakramentu we wtorki po Mszy św. wieczornej.
7. Zachęcamy do rezerwowania intencji na przyszły rok. Można to uczynić w zakrystii po każdej Mszy św. oraz kancelarii parafialnej.
8. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy, gdzie można nabyć różne artykuły, między innymi kalendarz parafialny na 2023 rok w cenie 15 zł. Dochód ze sprzedaży kalendarzy przeznaczony będzie na potrzeby parafialnych wakacji dla naszych dzieci. W agendzie również najnowsze numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.
9. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy akcję pomocową. Tzw. „ANIOŁKI” będą dostępne w kościele na tradycyjnym już naszym drzewku.
10. Jutro /poniedziałek 21.11.2022r./ w CETiK-u w godzinach 10:00 – 13:30 można honorowo oddać krew. Zachęcamy do udziału w tej akcji.
Posted on 2022 11 19 by Marek