Parafia pw. MB Królowej Polski i św. Maternusa

w Stroniu Śląskim

  • Ogłoszenia parafialne

    Przeczytać koniecznie...

     

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 17.04.2022
1. Dzisiaj niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Dziś rozpoczyna się okres wielkanocny, który potrwa 50 dni do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Dziś Msze św. o godz. 6:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Jutro poniedziałek wielkanocny. Msze św. w porządku niedzielnym czyli 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Taca z dnia jutrzejszego jest przeznaczona na potrzeby naszego Świdnickiego Seminarium Duchownego. Przyszła niedziela jest niedzielą BOŻEGO MIŁOSIERDZIA.
2. Składamy sobie dzisiaj życzenia. Jako ludzie wierzący pragniemy, aby wiara w to, że Jezus żyje i jest wśród nas, przenikała nasze życie i była obecna w każdym jego wymiarze osobistym, rodzinnym, parafialnym i całej naszej Ojczyzny. Niech prawda, że Jezus Chrystus zmartwychwstał, jak powiedział, ożywia naszą wiarę, nadzieję i miłość. Tego życzymy wszystkim Parafianom oraz wszystkim Gościom przebywającym na terenie naszej parafii.
3. W środę o godz. 18:00 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. W czwartek o godzinie 17:00 – Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja którą kończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. od godz. 17:30. Zapraszamy. Naszą modlitwą otaczamy powołanych do służby w Kościele i modlimy się o święte i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
4. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy parafialnej, gdzie można nabyć różne artykuły, i prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzielę. Zapraszamy.
5. Składamy serdeczne podziękowanie staropolskim „Bóg zapłać” wszystkim, którzy dopomogli w tym roku w przygotowaniu do godnego przeżycia świąt Wielkanocnych:
- panu Kościelnemu i wszystkim pomagającym za przygotowanie ołtarza Ciemnicy i Grobu Pańskiego,
- scholi pod przewodnictwem pana Marka Stockiego,
- całej służbie liturgicznej za służbę Bożą,
- naszym strażakom za wartę przy „Bożym Grobie”
- dziękuję ofiarodawcom za składane ofiary, szczególnie na kwiaty do „Bożego Grobu”,
- wszystkim paniom, które zaangażowały się w przygotowanie i posprzątanie kościoła,
- wszystkim parafianom za dojrzałą postawę pełną głębokiego zrozumienia Tajemnicy tych Wielkich Świętych Dni. Serdeczne „ Bóg zapłać”!!!
6. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim parafianom za włączenie się w akcję charytatywną „Talent Miłosierdzia”. Pomogliśmy wszystkim naszym podopiecznym jak i uchodźcom. „Bóg zapłać”.

NA DOBRĄ NIEDZIELĘ I CAŁY TYDZIEŃ WSZYSTKIM OBECNYM SZCZĘŚĆ BOŻE !!!
Count of comments: 0
Posted on 2022 04 18 by Marek
Powered by CuteNews
Copyright(c) MABU MEDIA Mariusz Burszta, Marek Stocki.