Parafia pw. MB Królowej Polski i św. Maternusa

w Stroniu Śląskim

  • Ogłoszenia parafialne

    Przeczytać koniecznie...

     

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 30.05.2021
1. W czwartek, 3 czerwca, obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – tzw. „Boże Ciało”. Składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w procesji. Msze św. w tym dniu o godz. 7:30, 9:00, 10:30 i 18:00. Po głównej Mszy św. o godz. 10:30 rozpocznie się tradycyjna procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami naszego miasta. Prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy na trasie procesji tak, jak co roku: przy ul. Kościuszki, Hutniczej, Nadbrzeżnej i w wejściu do kościoła Zmartwychwstania, gdzie nastąpi zakończenie i rozwiązanie procesji.
Prosimy o przygotowanie ołtarzy następujących mieszkańców ulic:
1– mieszkańcy ul. Kościuszki, Kościelnej, Strachocina i Akcja Katolicka
2– mieszkańcy ul. Hutniczej, Zielonej, Nadbrzeżnej 36 i Goszowa
3– mieszkańcy ul. Nadbrzeżnej, Mickiewicza
4– mieszkańcy ul. Żeromskiego, Krótkiej, Stronia-Wsi i przyległych, strażacy.
Tradycyjnie prosimy strażaków do pomocy w przebiegu i zabezpieczeniu trasy procesji. Zapraszamy i zachęcamy dziewczynki do sypania kwiatów, próba sypania kwiatków we wtorek o godz. 17.00. Prosimy o udekorowanie okien swoich domów symbolami i obrazami religijnymi i godne zachowanie w czasie procesji. Od piątku przez całą oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła w ramach nabożeństwa czerwcowego.
2. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie w Uroczystość „Bożego Ciała”, 3 czerwca, w czasie Mszy św. o godz. 10:30. Próba dla dzieci we wtorek, 1 czerwca, o godz. 16:00 w kościele. Obecność dzieci obowiązkowa. Spowiedź św. dla dzieci rocznicowych ich rodziców i wszystkich chętnych w środę o godz. 17:00.
3. Dziś i jutro o godz. 17:30 ostatnie nabożeństwo majowe. Zapraszamy.
4. W naszej polskiej tradycji czerwiec to szczególny miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przez cały czerwiec codziennie nabożeństwo czerwcowe po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy.
5. W piątek, pierwszy miesiąca, okazja do Spowiedzi św. od godz. 17:00. Szczególnie zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły po raz pierwszy do Spowiedzi i Komunii św. Zapraszamy dzieci młodzież i dorosłych. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
6. W sobotę, 5 czerwca Ks. Paweł odwiedzi swoich chorych. Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych w środę, 2 czerwca, przed południem.
7. W sobotę, 5 czerwca, pierwszą miesiąca, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:15. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna modlitwa różańcowa, piętnastominutowe rozmyślanie. Zapraszamy.
8. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. w kancelarii parafialnej.
9. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy parafialnej, gdzie można nabyć m. in. artykuły związane z Sakramentem Chrztu Św. Sakramentem Pierwszej Komunii Św. oraz prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzielę. Zapraszamy.
10. Dziękujemy wszystkim za posprzątanie i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.

NA DOBRĄ NIEDZIELĘ I CAŁY TYDZIEŃ WSZYSTKIM OBECNYM SZCZĘŚĆ BOŻE !!!
Count of comments: 0
Posted on 2021 05 30 by Marek
Powered by CuteNews
Copyright(c) MABU MEDIA Mariusz Burszta, Marek Stocki.