NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - 10.01.2021
1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy święto CHRZTU PAŃSKIEGO. Jest ona wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Od poniedziałku rozpoczyna się Okres Zwykły roku liturgicznego. Dziś druga niedziela miesiąca. Przypominamy że taca z tej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby remontowe w naszej parafii.
2. Dzisiaj, 10 stycznia, o godz. 16:30 zapraszamy na tzw. wieczór kolęd do naszego kościoła. Zapraszamy wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek.
3. Trwa wizyta duszpasterska tzw. „KOLĘDA”. Z wizytą duszpasterską idziemy na zaproszenie czyli, kto otwiera drzwi ten zaprasza. Dzień wcześniej, przed wyznaczoną datą odwiedzin, ministranci będą pytać mieszkańców poszczególnych ulic czy dana rodzina przyjmuje czy też nie. Dokładnie tak samo jak w latach ubiegłych. W czasie pandemii rozumiemy, że nie wszyscy będą nas przyjmować jak w poprzednich latach. Prosimy by w czasie tzw. „Kolędy” zachowywać dystans i mieć na sobie maseczki lub przyłbice. W tygodniu od poniedziałku do piątku „KOLĘDĘ” rozpoczynamy o godz. 15:30 bezpośrednio po Mszy św. o godz. 15:00. W soboty od godz. 11:00, a w niedzielę od godz. 14:30. Na Mszę św. o godz. 15:00 zapraszamy rodziny z poszczególnych ulic i numerów. Jeżeli ktoś obawia się przyjąć kapłanów w domu może przyjąć błogosławieństwo po Mszy św. Plan kolędy w gablotach i pisemku parafialnym „MATERNUS”, na stronie internetowej parafii i facebooku parafialnym.
4. Wszystkich którzy w wyznaczonym terminie nie mogli i nie będą mogli z różnych powodów przyjąć kapłana w swoim domu, a chcieli by to uczynić, proszeni są o zgłoszenie chęci przyjęcia kapłana z tzw. „Kolędą” osobiście lub telefonicznie na indywidualną wizytę.
5. W czasie „KOLĘDY” Msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 7:00 i 15:00. W soboty o godz. 7:00 i 18:00. W niedzielę Msze św. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Spowiedź św. przed każdą Mszą św. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środy o godz. 15:00. W czasie „KOLĘDY” nie będzie w czwartki tzw. Godziny Świętej.
6. W czasie trwania „Kolędy” kancelaria parafialna czynna tylko w sobotę od 8:00 do 9:00 i w sobotę po Mszy św. wieczornej. W nagłych sprawach w każdym innym czasie. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w zakrystii po każdej Mszy św. oraz kancelarii parafialnej.
7. Bardzo dziękujemy wszystkim za wczorajsze posprzątanie kościoła i przygotowanie do dzisiejszej liturgii. „Bóg zapłać”. Prosimy o pomoc w sobotnim sprzątaniu kościoła.
8. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy, gdzie do nabycia między innymi wkłady do zniczy, książki, albumy, prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela oraz kalendarze z papieżem Franciszkiem na 2021 rok.
9. Prosimy zachęcić osoby chore, że warto i lepiej przeżywa się chorobę gdy ktoś przyjdzie i umocni duszę chorego (nie rzadko ciało), a taki przecież jest sens udzielenia i przyjęcia Spowiedzi i Komunii Świętej w pierwsze piątki i soboty miesiąca. Zachęcamy. Zgłoszenia osób chorych w zakrystii i pod numerem telefonu 665 338 094.
10. Zachęcamy do udziału w 10-dniowym wyjeździe nad morze Bałtyckie do Łeby organizowanym przez „CARITAS” Archidiecezji Wrocławskiej. Oferta jest przeznaczona dla dorosłych, bez dzieci. Termin 26.05. – 05.06. 2021r.
Koszt 1300 zł. Cena zawiera dojazd autokarem z Wrocławia, pobyt, trzy posiłki dziennie i ubezpieczenie. Ilość miejsc 50. Za symboliczną opłatą można na miejscu WYPOŻYCZAĆ ROWERY I KIJKI. Zapisy w zakrystii do 17 stycznia. Przy zapisie wpłata zaliczki 300 zł. Istnieje możliwość wyjazdu grupy 15 osobowej.

Posted on 2021 01 09 by Marek