• Ogłoszenia parafialne

Przeczytać koniecznie...

I Niedziela Wielkiego Postu - 10.03.2019 r.
1. W środę popielcowa rozpoczęliśmy uroczyście okres Wielkiego Postu. Przypominamy, że w WIELKIM POŚCIE obowiązuje nas powstrzymywanie się od udziału w zabawach i zachęcamy do podejmowania postanowień i umartwień wielkopostnych jak również do uczestniczenia w nabożeństwach pasyjnych.
2. W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne odprawiane będą w następującym porządku: - w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:30. Zapraszam wszystkich, dorosłych, dzieci i młodzież. Dzieci będą otrzymywać kontrolki za udział w nabożeństwie.- w każdą niedzielę o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
3. Przypominamy że taca z dzisiejszej niedzieli, drugiej miesiąca, przeznaczona jest na potrzeby remontowe w naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
4. W czwartek 14 marca zapraszamy bardzo serdecznie na spotkanie wszystkich wolontariuszy, którzy pomagali w przeprowadzeniu ferii zimowych dla dzieci w naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w kawiarence św. Maternusa po Mszy św. wieczornej.
5. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w terminie:7 -10 kwietnia 2019r. Rekolekcje wygłosi Ks. Kanonik Grzegorz Jakuszewski, proboszcz parafii św. Jadwigi w Gilowie. Już dziś zachęcamy do udziału w rekolekcjach do zaplanowania swojego czasu tak, aby w nich uczestniczyć.
6. W dni powszednie Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. poranną i wieczorną, w niedzielę w czasie każdej Mszy św. W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św.
7. W dniach 2 - 8 czerwca 2019r. planujemy pielgrzymkę do Medjugorie ze zwiedzaniem różnych atrakcji po drodze. Koszt 200 euro i 400zł.
W „Maternusie” , w gablotach i na stronie internetowej plan całej pielgrzymki. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
8. W czwartki o godzinie 17:30 – Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja którą kończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. Zapraszamy. Szczególną modlitwą otaczamy powołanych do służby w Kościele i modlimy się o święte i dobre powołania.
9. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy gdzie można nabyć różne artykuły i prasę katolicką. Prasa katolicka do nabycia również wyjściach z kościoła.
10. Bardzo prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które prosimy składać w kopertach na tacę, w zakrystii, bądź w kancelarii parafialnej.
11. Bardzo dziękujemy wszystkim za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii, oraz za posprzątanie kościoła. „Bóg zapłać”.
12. Bardzo proszę, aby osoby które zapisały się na wyjazd do Łeby wpłacały kolejną, ostatnią, ratę 300 zł., kto jeszcze tego nie zrobił, do końca MARCA. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Łeby.
13. Pragniemy założyć grupę starszych ministrantów tzw. „Ojców ministrantów”. Chętnych zapraszamy do zgłaszania się do Ks. Proboszcza.
14. Dziewczyny, które chciałyby służyć przy ołtarzu zapraszamy na zbiórkę do kościoła w czwartek na godz. 17:00.
Count of comments: 0
Posted on 2019 03 09 by Marek