Parafia pw. MB Królowej Polski i św. Maternusa

w Stroniu Śląskim

  • Ogłoszenia parafialne

    Przeczytać koniecznie...

     

XVI Niedziela Zwykła - 19.07.2020
1. Dzisiaj w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa – Patrona Kierowców po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie wszystkich pojazdów na parkingu przy kościele. /SAMOCHODY, ROWERY, SKUTERY, MOTORY, HULAJNOGI ITD./W czasie poświecenia będą zbierane ofiary na środki transportu dla misjonarzy. Oddając się pod opiekę św. Krzysztofa, podczas kierowania pojazdami, pamiętajmy o rozwadze i ostrożności.
2. Trwają wakacje, wszystkim naszym parafianom wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego wypoczynku i dobrej pogody. W naszej parafii witamy miłych gości i życzymy miłego wypoczynku i pobytu w naszych stronach.
3. W czasie wakacji nie ma Mszy św. porannej. Msza św. w dni powszednie codziennie o godz. 18:00. W niedzielę Msze św. w porządku normalnym czyli 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Spowiedź św. przed każdą Mszą św. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
Również w czasie wakacji kościół jest otwarty od godz. 9:00 do Mszy św. wieczornej.
4. W środę o godz. 18:00 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. W czwartek o godzinie 17:00 – Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. Zakończenie adoracji Koronką do Bożego Miłosierdzia następnie Msza św. W tym dniu szczególnie modlimy się za powołanych do służby w Kościele i o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne.
5. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św., jak również w kancelarii parafialnej.
6. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy, gdzie można nabyć różne artykuły ,i prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, małego Gościa Niedzielnego, Niedzielę. W agendzie do nabycia m. in. PISMO ŚWIĘTE, „Dzienniczek” św. siostry Faustyny, artykuły do Pierwszej Komunii Św. i inne.
7. Uroczystość pierwszej Komunii Św. w naszej parafii odbędzie się 27 września 2020r.
8. W minioną niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone były na potrzeby remontowe w naszej parafii. Zebraliśmy 2940zł. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
9. Dziękujemy wszystkim za posprzątanie i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
NA DOBRĄ NIEDZIELĘ I CAŁY TYDZIEŃ WSZYSTKIM OBECNYM SZCZĘŚĆ BOŻE !!!
Count of comments: 0
Posted on 2020 07 19 by Marek
Powered by CuteNews
Copyright(c) MABU MEDIA Mariusz Burszta, Marek Stocki.