• Ogłoszenia parafialne

Przeczytać koniecznie...

Objawienie Pańskie – 06.01.2019 r.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE /Objawienie Pańskie – 06.01.2019 r./
1. Dzisiaj uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. Trzech Króli. Po Mszach św. poświęcenie wody, którą będzie można zabrać do domu oraz poświęcenie kredy i kadzidła. Po Mszach św. można nabyć za dobrowolną ofiarę kredę i kadzidło. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 9:00, 10:30 i 12:00 towarzyszy nam Schola z parafii św. Anny z Wrocławia. Po Mszach św. Schola przeprowadzi dobrowolną zbiórkę ofiar do puszek na swoje potrzeby. Również dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 12:00 zmiana tajemnic różańcowych.
2. W przyszłą niedzielę 13 stycznia uroczystość CHRZTU PAŃSKIEGO. Jest to także druga niedziela miesiąca. Przypominamy że taca z tej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby remontowe w naszej parafii.
3. Trwa wizyta duszpasterska tzw. „KOLĘDA”. W tygodniu od poniedziałku do piątku „KOLĘDE” rozpoczynamy o godz. 15:30 bezpośrednio po Mszy św. o godz. 15:00. W soboty od godz. 11:00 a w niedzielę od godz:15:00. Z sakramentu Spowiedzi św. można skorzystać codziennie przed Mszą św.
4. W czasie „KOLĘDY” Msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 7:00 i 15:00. W soboty o godz. 7:00 i 18:00. W czasie trwania „KOLEDY” kancelaria parafialna czynna w soboty od 8:00 do 9:00 oraz codziennie po Mszach św.
5. W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 15:00.
6. Oddział Akcji Katolickiej działający przy naszej parafii tradycyjnie organizuje w czasie ferii zimowych tzw. półkolonie dla 70 dzieci z klas od pierwszej do szóstej w salkach przy plebanii. Półkolonie odbędą się w drugim tygodniu ferii, czyli od 4 do 9 lutego br. Formularz zgody rodziców na udział w półkoloniach można otrzymać w zakrystii, kancelarii parafialnej i u katechetów. Wypełnione i podpisane formularze należy oddać najpóźniej do 31 stycznia 2019r. Zapraszamy. Zachęcamy też wolontariuszy do pomocy w organizacji i przeprowadzeniu półkolonii.
7. W agendzie parafialnej do nabycia kalendarze parafialne na rok 2019. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Pismo Święte, albumy, różańce, znicze, wkłady i wiele innych artykułów. Zachęcam do nabywania.
8. Bardzo dziękujemy wszystkim za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii, oraz za posprzątanie kościoła. „Bóg zapłać”.
NA DOBRĄ NIEDZIELĘ I CAŁY TYDZIEŃ WSZYSTKIM OBECNYM
SZCZĘŚĆ BOŻE !!