II Niedziela w ciągu roku - 17.01.2021
1. Od 18.01.–25.01.2021 obchodzimy TYDZIEŃ MODLITW O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. W naszej parafii w sposób szczególny będziemy się modlić w tej intencji w sobotę 23 stycznia na Mszy św. o godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej i indywidualnej modlitwy.
2. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział we wspólnym kolędowaniu w minioną niedzielę. „Bóg zapłać”
3. Trwa wizyta duszpasterska tzw. „KOLĘDA”. Z wizytą duszpasterską idziemy na zaproszenie czyli, kto otwiera drzwi ten zaprasza. Dzień wcześniej, przed wyznaczoną datą odwiedzin, ministranci będą pytać mieszkańców poszczególnych ulic czy dana rodzina przyjmuje czy też nie. Dokładnie tak samo jak w latach ubiegłych. W czasie pandemii rozumiemy, że nie wszyscy będą nas przyjmować jak w poprzednich latach. Prosimy by w czasie tzw. „Kolędy” zachowywać dystans i mieć na sobie maseczki lub przyłbice. W tygodniu od poniedziałku do piątku „KOLĘDE” rozpoczynamy o godz. 15:30 bezpośrednio po Mszy św. o godz. 15:00. W soboty od godz. 11:00, a w niedzielę od godz. 14:30. Na Mszę św. o godz. 15:00 zapraszamy rodziny z poszczególnych ulic i numerów. Jeżeli ktoś obawia się przyjąć kapłanów w domu może przyjąć błogosławieństwo po Mszy św. Plan kolędy w gablotach i pisemku parafialnym „MATERNUS”, na stronie internetowej parafii i facebooku parafialnym.
4. Wszystkich którzy w wyznaczonym terminie nie mogli i nie będą mogli z różnych powodów przyjąć kapłana w swoim domu, a chcieli by to uczynić, proszeni są o zgłoszenie chęci przyjęcia kapłana z tzw. „Kolędą” osobiście lub telefonicznie na indywidualną wizytę.
5. W czasie „KOLĘDY” Msze św. od poniedziałku do piątku o godz. 7:00 i 15:00. W soboty o godz. 7:00 i 18:00. W niedzielę Msze św. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Spowiedź św. przed każdą Mszą św. W środę Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w środy o godz. 15:00. W czasie „KOLĘDY” nie będzie w czwartki tzw. Godziny Świętej.
6. W czasie trwania „Kolędy” kancelaria parafialna czynna tylko w sobotę od 8:00 do 9:00 i w sobotę po Mszy św. wieczornej. W nagłych sprawach w każdym innym czasie. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w zakrystii po każdej Mszy św. oraz kancelarii parafialnej.
7. Bardzo dziękujemy wszystkim za wczorajsze posprzątanie kościoła i przygotowanie do dzisiejszej liturgii. „Bóg zapłać”. Prosimy o pomoc w sobotnim sprzątaniu kościoła.
8. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy, gdzie do nabycia między innymi wkłady do zniczy, książki, albumy, prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela oraz kalendarze z papieżem Franciszkiem na 2021 rok.
9. W minioną niedzielę, drugą miesiąca, na cele remontowe zebraliśmy na tacę 2058 zł. Wielkie „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
11. W przyszłą niedzielę, 24 stycznia, dzień solidarności z Chorwacją i modlitwa za ofiary trzęsienia ziemi oraz zbiórka ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym .

Posted on 2021 01 17 by Marek