Parafia Matki Bożej Królowej Polski i św. Maternusa w Stroniu Śląskim

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 18.11.2018 R.

1. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny. Taca z tej uroczystości przeznaczona jest na rozbudowę i budowę nowych kościołów w naszej diecezji. Jest to również święto patronalne Akcji Katolickiej. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 12:00 w intencji Członków Akcji Katolickiej. Również w przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na wyjazd młodzieży na światowe dni młodzieży do PANAMY.

2. W sobotę 24 listopada, w świdnickiej katedrze odbędzie się spotkanie ministrantów, lektorów, członków scholii dziecięcych i młodzieżowych. Organizujemy wyjazd do Świdnicy. Zapisy w zakrystii i u katechetów. Koszt wyjazdu 20zł. Zachęcamy do wyjazdu również dzieci i młodzież nie należącą do wymienionych wspólnot. Zapisy do dzisiejszej niedzieli.

3. Jak co roku prosimy o pomoc w organizacji uroczystości św. Mikołaja. W kościele parafialnym zbieramy do kosza św. Mikołaja: słodycze, maskotki, zabawki, przybory szkolne. Bardzo prosimy o nowe rzeczy lub takie, które nie noszą śladów zużycia. Dziękujemy za pomoc i zrozumienie.

4. Od piątku 23 listopada będą roznoszone po naszych domach opłatki wigilijne. Dostarczać je będzie pełniący funkcję kościelnego p. Jarosław Grzybowski, zaopatrzony w specjalne upoważnienie. Nikt inny nie został do tej funkcji upoważniony.

5. W dniu 20.11.2018r. (wtorek) o godz. 14:00 w przychodni lekarskiej "MEDICUS" przy ul. Nadbrzeżnej 14 w Stroniu Śląskim odbędą się badania USG DOPPLER przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi i echo serca. Badania są odpłatne. Koszt jednego badania 55zł. Szczegółowe informacje w przychodni. Zapraszamy.

6. W dni powszednie Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. poranną i wieczorną, w niedzielę w czasie każdej Mszy św.

7. W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W czwartki o godzinie 17.30 - Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja którą zakończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. Zapraszamy. Szczególną modlitwą otaczamy powołanych do służby w Kościele i modlimy się o święte i liczne powołania.

8. W agendzie parafialnej do nabycia kalendarze parafialne na rok 2019 w cenie 5zł lub więcej. Dochód przeznaczony na potrzeby parafialne. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, czasopisma misyjne, Pismo Święte, albumy, różańce, znicze, wkłady i wiele innych artykułów.

9. Bardzo dziękujmy wszystkim za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii, posprzątanie kościoła, ułożenie kwiatów. "Bóg zapłać".

10. Organizujemy 10-dniowy wyjazd nad morze Bałtyckie do Łeby. Oferta jest dla wszystkich ale bez dzieci czyli dla dorosłych. Termin 6 - 16 maja 2019r. Koszt 950 zł. Cena zawiera dojazd autokarem ze Stronia Śląskiego, pobyt, trzy posiłki dziennie i ubezpieczenie. Ilość miejsc 50. Zapisy u Ks. Proboszcza do końca listopada 2018r. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy.