Parafia Matki Bożej Królowej Polski i św. Maternusa w Stroniu Śląskim

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 14.10.2018 R.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w całej Polsce tzw. DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem "PROMIENIOWANIE OJCOSTWA" Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na stypendia naukowe dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Dziś również przedszkole miejskie im. Jana Pawła II obchodzi swój dzień patronalny w czasie Mszy św. o godz. 10:30. Zapraszamy.

2. W czwartek, 18 października, święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Naszą modlitwą otaczamy dyrekcję, lekarzy, pielęgniarki, wszystkich pracowników oraz pacjentów naszego Wojewódzkiego Centrum Psychiatrii Długoterminowej. W ich intencji zostanie odprawiona Msza św. w najbliższą środę, 17 października o godz. 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Z okazji dnia Edukacji Narodowej tzw. "Dnia Nauczyciela" w przyszłą niedzielę, 21 października, na Mszę św. o godz. 10:30 zapraszamy szczególnie dyrektorów, nauczycieli i wszystkich pracowników naszych palcówek oświatowych czyli przedszkola, szkoły podstawowej i zespołu szkół samorządowych, oraz podopiecznych, czyli dzieci i młodzież, do wspólnej modlitwy w ich intencji.

4. Również w środę, 17 października, odbędzie się uroczysty "SPACER DLA NIEPODLEGŁEJ" organizowany przez nasze szkoły, podstawową i samorządową. Początek o godz. 11:00 pod urzędem miasta. Zapraszamy wszystkich na wspólny spacer.

5. W sobotę 27 października, w salce katechetycznej organizujemy zabawę przebierańców dla dzieci i rodziców pod hasłem "BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH". Do udziału zapraszamy wszystkie dzieci od przedszkola wzwyż, bez ograniczeń, jak również rodziców. Zapraszamy chętnych rodziców i nauczycieli do pomocy w organizacji zabawy. Trzeba przebrać się za świętego. Będzie konkurs na najbardziej ciekawe i autorskie przebranie. Prosimy rodziców by się zaangażowali i pomogli dzieciom się przebrać, aby również sami się przebrali. Zabawa rozpocznie się o godz. 16:00.

6. Trwa październik, który tradycyjnie jest miesiącem różańcowym. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17:30 dla wszystkich dzieci młodzieży i dorosłych. Dzieci i młodzież zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki na nabożeństwo różańcowe. Dzieci będą otrzymywały tzw. "kontrolki" za udział w nabożeństwie. Wszystkich naszych parafian zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

7. W czwartki o godz. 16:30 w salce katechetycznej spotkanie naszej scholi parafialnej. Zapraszamy dzieci w każdym wieku, chłopców, dziewczyny do udziału w naszej scholi i chwalenia Boga śpiewem. Spotkanie zespołu młodzieżowego w każdy piątek o 19:00. Zapraszamy młodych śpiewających i grających na różnych instrumentach. Natomiast zbiórka dla ministrantów i chętnych którzy chcą być ministrantami w sobotę o godz. 11:00.

8. W czwartki o godzinie 17.30 - Godzina Święta, która w tym miesiącu wpisuje się w nabożeństwo różańcowe. Od 17:30 okazja do Spowiedzi świętej.

9. Listopad to miesiąc naszej szczególnej pamięci o zmarłych. Prosimy uprzątnięcie grobów, także pamiętajmy o grobach opuszczonych i zaniedbanych. W kościele wyłożone są kartki wypominkowe - to także forma naszej pamięci modlitewnej o zmarłych. Prosimy wypełniać je czytelnie, imiona piszemy w pierwszej osobie /np.: Zofia, Antoni itp./ oraz podajemy na kartce miejsce zamieszkania, ponieważ - wzorem lat ubiegłych - będą one wyczytywane w kościele według ulic. Wypominki prosimy składać na tacę, w zakrystii, w kancelarii parafialnej i w specjalnej skarbonie wystawionej w kościele.

10. Bardzo dziękujmy wszystkim za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii, posprzątanie kościoła, ułożenie kwiatów. "Bóg zapłać".

11. W agendzie parafialnej do nabycia kalendarze parafialne na rok 2019 w cenie 5zł lub więcej. Dochód przeznaczony na potrzeby parafialne. prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, czasopisma misyjne, Pismo Święte, albumy, różańce, znicze i wiele innych artykułów.

12. Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy wsparli sfinansowanie naszego kalendarza parafialnego. Składamy podziękowanie staropolskim "BÓG ZAPŁAĆ".

13. W dni powszednie Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. poranną i wieczorną, w niedzielę w czasie każdej Mszy św. W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a po niej Msza św. wieczorna.

14. We wtorek,16 października, uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska. Jest to dzień kolejnej rocznicy wyboru na stolicę Piotrową św. Jana Pawła II. W środę,17 października, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego. Jest to dzień imienin naszego Ks. Biskupa Ignacego Deca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym pasterzu w dniu jego patronalnego święta.

Organizujemy 10-dniowy wyjazd nad morze Bałtyckie do Łeby. Oferta jest dla wszystkich starszych i młodszych ale bez dzieci czyli dla małżeństw. Termin 6 - 16 maja 2019r. Koszt 950 zł. Cena zawiera dojazd autokarem ze Stronia Śl., pobyt, trzy posiłki dziennie i ubezpieczenie. Ilość miejsc 50. Za symboliczną opłatą można na miejscu WYPOŻYCZAĆ ROWERY I KIJKI. Zapisy u Ks. Proboszcza do końca października 2018r. Zachęcamy do udziału. Są jeszcze wolne miejsca. Do 15 listopada należy wpłacić pierwszą ratę 300zł.