Parafia Matki Bożej Królowej Polski i św. Maternusa w Stroniu Śląskim

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU 09.12.2018 R.

1. Dziś druga niedziela Adwentu. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 12:00. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Przypominamy, że dziś druga niedziela miesiąca grudnia. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzebne remonty w naszej parafii szczególnie plebani ale też naszych kościołów.

2. W czasie Adwentu wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do udziału w "Roratach", odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 17:00. Dzieci otrzymują kontrolki.

3. Opłatki wigilijne można nabywać w zakrystii i agendzie parafialnej.

4. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 21-23 grudnia/piątek, sobota, niedziela/. Program rekolekcji podany będzie w przyszłą niedzielę.

5. W sobotę, 15 grudnia, o godzinie 9.00 planujemy przywiezienie choinek z lasu do kościoła zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.

6. W czwartek, 13 grudnia, o godz. 18:00 w kawiarence spotkanie dla dzieci i rodziców naszej scholi parafialnej. Zapraszamy i prosimy oobecność.

7. W przyszłą niedzielę, 16 grudnia nasza schola będzie oferować aniołki i sianko na stół wigilijny za dobrowolną ofiarę. Dochód przeznaczony będzie na zakup strojów dla scholi.

8. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim którzy włączyli się w akcję pomocy św. Mikołajowi jak również tym którzy pomogli zorganizować to święto. Szczególnie dziękujemy członkom Akcji Katolickiej.

9. W dni powszednie Msze św. o godz. 7:00 i 17:00. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. poranną i wieczorną, w niedzielę w czasie każdej Mszy św.

10. W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. W czwartki o godzinie 16.30 - Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja którą kończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. Zapraszamy. Szczególną modlitwą otaczamy powołanych do służby w Kościele i modlimy się o święte i liczne powołania.

11. W agendzie parafialnej do nabycia kalendarze parafialne na rok 2019. Dochód przeznaczony na potrzeby parafialne. Prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela, czasopisma misyjne, Pismo Święte, albumy, różańce, znicze, wkłady i wiele innych artykułów, również świątecznych

12. Bardzo dziękujemy wszystkim za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii, posprzątanie kościoła, ułożenie kwiatów. "Bóg zapłać".

13. Organizujemy akcję pomocową w formie paczek świątecznych dla potrzebujących z naszej parafii. W kościele jest wystawione adwentowe drzewko z aniołkami na których jest wypisane jaka pomoc jest potrzebna. Chętni proszeni są o zabranie aniołka przygotowanie paczki zgodnie z opisem i przyniesienie na plebanię do przyszłej niedzieli 16 grudnia. Dziękujemy za włączenie się w tą akcję i niesioną pomoc.

14. Ośrodek Pomocy Społecznej w Stroniu Śl. Organizuje i zaprasza osoby samotne i chętne na kolację wigilijną w dniu 20 grudnia 2018r. o godz.16:00 w DWORKU GALOSA. Zapisy osobiście lub telefonicznie w Ośrodku ul. Zielona 5, Tel: 74/8141424 do 17 grudnia 2018r. Zapraszamy.

15. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Łeby w maju. Zapisy w zakrystii.