Historia

Parafialny Tygodnik Informacyjny „Maternus” ma swoje korzenie w pojawiającym się od 17 pażdziernika 1993 r. „Biuletynie Parafialnym”. Od września 1994 nawiązano współpracę z „Wiadomościami Katolickimi”– miesięcznikiem wydawanym w Nowej Rudzie. W Stroniu Śl. powstała redakcja, która opracowała wkładkę dla naszego Dekanatu – Ołdrzychowice Kłodzkie. Już od marca wkładka dekanalna przekształciła się  we wkładkę parafialną i tak powstała „Strona dla Stronia”, która była redagowana jedynie przez kilka numerów.  28 stycznia 1996 r. wznowiono po krótkiej przerwie wydawanie „Biuletynu Parafialnego”. 28 listopada 1999 r. po długiej przerwie pojawia się Informacyjny Tygodnik Parafialny „Bez tytułu…”, aby od 2 stycznia 2000 roku przyjąć nazwę patrona naszej parafii„MATERNUS”.

NUMER BIEŻĄCY