Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 PAŹDZIERNIKA 2017 ROKU

 1. Dzisiaj odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku i pożaru kamienic w Lądku Zdrój.
 2. W poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”.
 3. We wtorek przypada wspomnienie. Św. Ignacego Antiocheńskiego. Jest święto patronalne naszego Księdza Biskupa Ordynariusza. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszego Pasterza.
 4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30 połączona z nabożeństwem różańcowym. W tym też dniu w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia.
 5. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 12.00 odbędzie się poświęcenie pomnika Jana Pawła II.
 7. W przyszłą niedzielę Członkowie Rady Parafialnej przeprowadzą kolejną zbiórkę do puszek na remont dachu i schodów kaplicy pogrzebowej.
 8. W kościele wyłożone są kartki wypominkowe – to forma naszej pamięci modlitewnej o zmarłych. Prosimy wypełniać je czytelnie, imiona piszemy w I przypadku /np.: Zofia, Antoni itp./ oraz podajemy na kartce miejsce zamieszkania, ponieważ – wzorem lat ubiegłych – będą one wyczytywane w kościele według ulic. Wypominki składamy w kopertach na tacę, w zakrystii, bądź w kancelarii parafialnej.
 9. Przez cały miesiąc październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszej rodziny, narodu, Kościoła, całej ludzkości. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17.30.
 10. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.


0 comments on “Ogłoszenia duszpasterskie
2 Pingi/Trackbacki dla "Ogłoszenia duszpasterskie"
 1. […] Opublikowaliśmy również bieżące ogłoszenia duszpasterskie […]

 2. […] Opublikowaliśmy również bieżące ogłoszenia duszpasterskie […]

Dodaj komentarz