Ogłoszenia duszpasterskie

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 MARCA 2018 ROKU

 1. Dzisiaj odbędzie się w naszej parafii kiermasz pierników wielkanocnych przygotowanych przez dzieci z naszej parafialnej scholi. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na letni wyjazd dzieci. Bardzo serdecznie prosimy o wsparcie tego dzieła. W związku z tym zbiórka do puszek na pokrycie kosztów remontu dachu kaplicy pogrzebowej zostaje przeniesiona na Niedzielę Palmową.
 2. Dzisiaj i w każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.15. Zapraszamy serdecznie do udziału w tym typowo polskim nabożeństwie pasyjnym.
 3. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła.
 4. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a po niej Msza św. wieczorna – zapraszamy Czcicieli Matki Najświętszej.
 5. We czwartek rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej Rekolekcje wielkopostne, które potrwają do przyszłej niedzieli. Poprowadzi je Ojciec Eugeniusz Karpiel ze Zgromadzenia Ojców Redemptorystów. W ramach Rekolekcji w najbliższy piątek przewidziana jest wspólna dla wszystkich Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, która będzie odprawiona wyjątkowo o godz. 1600. Prosimy, aby delegacje do niesienia krzyża zgłosiły się najpóźniej do Mszy św. wieczornej w piątek. W sobotę Dzień Sakramentu Pojednania dla całej parafii. Dokładny plan Rekolekcji wywieszony jest w gablotach i wydrukowany w dzisiejszym numerze „Maternusa”.
 6. W przyszłą niedzielę w czasie wszystkich Mszy św. poświęcenie palm.
 7. Parafia organizuje konkurs na palmę wielkanocną. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w Niedzielę Palmową na Mszy Świętej o godzinie 12.00.
 8. Ofiary na kwiaty do Bożego Grobu można składać w kopertach na tacę, w zakrystii, bądź w kancelarii parafialnej.
 9. W związku z rekolekcjami kancelaria czynna będzie tylko we wtorek w wyznaczonych godzinach.
 10. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
 11. W agendzie do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Pismo Święte, albumy, paschaliki wielkanocne w cenie 5 zł w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas Zebrane w ten sposób środki finansowe przeznaczone są na wsparcie najbiedniejszych. Płomień wielkanocnego paschalika jest symbolem Chrystusa. Świece te będą wykorzystane podczas Liturgii Wielkiej Soboty i zapłoną podczas wspólnych rodzinnych śniadań wielkanocnych.

Niech czas Wielkiego Postu będzie dla nas wszystkich czasem głębokiej refleksji, wytężonej modlitwy i prawdziwej przemiany życia.


0 comments on “Ogłoszenia duszpasterskie
2 Pingi/Trackbacki dla "Ogłoszenia duszpasterskie"
 1. […] Opublikowaliśmy również bieżące ogłoszenia duszpasterskie […]

 2. […] Opublikowaliśmy również bieżące ogłoszenia duszpasterskie […]

Dodaj komentarz