Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 11 CZERWCA 2017 ROKU

 1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.
 2. W poniedziałek Msza Święta wieczorna wyjątkowo o godzinie 17.00.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym – zapraszamy Czcicieli Matki Najświętszej.
 4. We czwartek uroczystość Bożego Ciała. W uroczystość Bożego Ciała powinniśmy zamanifestować swoją wiarę nie tylko przez udział we Mszy św., ale także w procesji eucharystycznej, podczas której będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Msze święte w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja eucharystyczna na ulice naszego miasta. W związku z tym:
  – próba sypania kwiatków we środę o godz. 17.00.
  – prosimy o udekorowanie okien swoich domów symbolami i obrazami religijnymi i godne zachowanie w czasie procesji. Pamiętajmy na słowa Pana Jezusa: ”Kto mnie wyzna przed ludźmi, tego wyznam i ja przed moim Ojcem, który jest w niebie…”.
  – prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy na trasie procesji tak, jak co roku: przy ul. Kościuszki, Hutniczej, Nadbrzeżnej i w wejściu do kościoła pogrzebowego, gdzie nastąpi zakończenie i rozwiązanie procesji (przy ołtarzach prosimy o doprowadzenie prądu). Za ołtarze będą odpowiedzialni:
  1. – mieszkańcy ul. Kościuszki, Kościelnej i Strachocina i Członkowie Akcji Katolickiej (zapraszamy również wszystkich chętnych do pomocy w czwartek od godziny 7.00)
  2. – mieszkańcy ul. Hutniczej, Zielonej, Nadbrzeżnej 36 i Goszowa
  3. – mieszkańcy ul. Nadbrzeżnej, Mickiewicza
  4. – mieszkańcy ul. 40-lecia PRL, Żeromskiego, Krótkiej, Stronia-Wsi i przyległych, strażacy
  – tradycyjnie zapraszamy strażaków do pomocy w przebiegu procesji i zabezpieczeniu trasy
 5. W piątek o godzinie 8.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z okazji 50 – lecia nadania praw miejskich naszemu miastu. Na Mszę Świętą zapraszamy władze naszej gminy, radnych, poczty sztandarowe i wszystkich mieszkańców.
 6. Od piątku przez całą oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła w ramach nabożeństwa czerwcowego po Mszy św. wieczornej.
 7. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
 8. W agendzie do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Pismo Święte, albumy, różańce, znicze i wiele innych artykułów.
 9. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
 • Mateusz Gąsiorek zam. Stronie Śląskie
  Natalia Szwajewska zam. Lądek Zdrój
 • Arkadiusz Andrzej Kapusta za. Stronie Śląskie
  Ewelina Maria Piechnik zam. Stronie Śląskie


0 comments on “Ogłoszenia duszpasterskie
2 Pingi/Trackbacki dla "Ogłoszenia duszpasterskie"
 1. […] Opublikowaliśmy również bieżące ogłoszenia duszpasterskie […]

 2. […] Opublikowaliśmy również bieżące ogłoszenia duszpasterskie […]

Dodaj komentarz