Ogłoszenia duszpasterskie

II NIEDZIELA ADWENTU – 10 GRUDNIA 2017 ROKU

 1. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.
 2. Dzisiaj odbędzie się kiermasz pierników świątecznych przygotowanych przez naszą scholę, a dochód zostanie przeznaczony na wakacyjny wyjazd dzieci. Bardzo prosimy o wsparcie tego dzieła.
 3. We środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.00. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej.
 4. W środę 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.
 5. We czwartek rozpoczynają się w naszej wspólnocie parafialnej rekolekcje adwentowe, które trwać będą do niedzieli – 17.12. Prośmy o moc i światło Ducha Św., aby przez posługę O. Rekolekcjonisty dokonała się gruntowna przemiana naszych serc, a szczególnie tych z naszej wspólnoty, którzy zamknęli przed Chrystusem drzwi swoich domów i serc. W sobotę dzień spowiedzi świętej dla całej parafii. Prosimy nie odkładać spowiedzi na inne dni, gdyż księża do przyszłej niedzieli spowiadają w innych parafiach. Dokładny plan rekolekcji wydrukowany jest w dzisiejszym numerze „Maternusa”.
 6. W sobotę od godziny 10.00 planujemy przywiezienie choinek z lasu do kościoła zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.
 7. W związku z rekolekcjami kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu tylko we wtorek w wyznaczonych godzinach.
 8. Już dziś informujemy, że sakrament chrztu św. w grudniu będzie udzielany w I dniu Bożego Narodzenia – 25.12. br. na Mszy św. o godz. 10.30.
 9. W przyszłą niedzielę Członkowie Rady Parafialnej przeprowadzą kolejną zbiórkę do puszek na pokrycie kosztów remontów.
 10. Ośrodek Pomocy Społecznej w Stroniu Śląskim organizuje i zaprasza osoby samotne i chętne na wieczerzę wigilijną w 21 grudnia 2017 roku w Dworku Galosa. Bliższe informacje wywieszone są w gablotach.
 11. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii. Zapraszamy wszystkie chętne osoby do pomocy przy sprzątaniu kościoła w sobotę po porannej Mszy Świętej.
 12. W agendzie do nabycia prasa katolicka: akcesoria świąteczne, Gość Niedzielny, Niedziela, kalendarze, Pismo Święte, albumy, różańce, znicze i wiele innych artykułów, albumy, świecie w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 5 zł.


0 comments on “Ogłoszenia duszpasterskie
2 Pingi/Trackbacki dla "Ogłoszenia duszpasterskie"
 1. […] Opublikowaliśmy również bieżące ogłoszenia duszpasterskie […]

 2. […] Opublikowaliśmy również bieżące ogłoszenia duszpasterskie […]

Dodaj komentarz