Ogłoszenia duszpasterskie

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 LIPCA 2017 ROKU

 1. We wtorek przypada 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 a po niej Msza św. wieczorna – zapraszamy Czcicieli Matki Najświętszej. W tym też dniu ci, którzy nawiedzą swój kościół parafialny, przystąpią do Komunii Świętej i pomodlą się w intencjach wyznaczonych przez papieża, mogą otrzymać tak zwany odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Z tej racji Godzina Święta o godzinie 17.00
 4. W piątek jako pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godziny 17.00, o godzinie 18.00 Msza św. z komunią św. wynagradzającą.
 5. W piątek od godziny 10.00 ks. Mariusz będzie odwiedzał swoich chorych.
 6. W sobotę jako I miesiąca Różaniec Fatimski. Zapraszamy ze świecami.
 7. W przyszłą niedzielę jako I miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu po każdej mszy św. Modlić będziemy się w intencji wszystkich wypoczywających na wakacjach i urlopach, a także za pątników udających się z pielgrzymką na Jasną Górę.
 8. Także w przyszłą niedzielę Członkowie Akcji Katolickiej serwować będą ciasta z których dochód zostanie przeznaczony na doposażenie świetlicy środowiskowej.
 9. Informujemy naszych drogich Parafian i gości, że w okresie wakacyjnym / do 31 sierpnia/ od poniedziałku do piątku Mszy św. porannych nie będzie. Kościół w tym okresie będzie otwarty codziennie od godziny 9.00. Kancelaria parafialna w okresie wakacji czynna będzie tylko w soboty w wyznaczonych godzinach. W nagłych sprawach prosimy zgłaszać się bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W okresie wakacyjnym zachęcamy do spowiedzi w dni powszednie przed Mszą św. z racji tego, że na parafii jest zazwyczaj jeden kapłan.
 10. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
 11. W agendzie do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela, Pismo Święte, albumy, różańce, znicze i wiele innych artykułów, albumy „Kościoły Diecezji Świdnickiej.
 12. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
 • Damian Robert Cetera zam. Sztronie Śl.
  Magdalena Edyta Łojek zam. Bielawa
 • Szczepan Paweł Maślak, zam. Raszków
  Anna Maria Raczycka, zam. Stronie Śl.
 • Piotr Ambroziak zam. Stronie Śl.
  Ewelina Sosnowska zam. Stronie Śl.

Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie i przybywającym do naszej świątyni,  życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga.


0 comments on “Ogłoszenia duszpasterskie
2 Pingi/Trackbacki dla "Ogłoszenia duszpasterskie"
 1. […] Opublikowaliśmy również bieżące ogłoszenia duszpasterskie […]

 2. […] Opublikowaliśmy również bieżące ogłoszenia duszpasterskie […]

Dodaj komentarz