Parafia pw. MB Królowej Polski i św. Maternusa
w Stroniu Śląskim

 • Aktualności parafialne

  Najnowsze i trochę starsze wydarzenia w Parafii...

   

Pielgrzymka do Fatimy i Lourdes 2020
Pielgrzymka do Fatimy i Lourdes 2020
Termin : 17.08. – 28.08. 2020r.


Dzień 1 Wyjazd w godzinach popołudniowych około godziny 14.30 i bezpośredni przejazd przez Niemcy do Francji. (nocna podróż).
Dzień 2 W godzinach porannych toaleta i śniadanie własne a następnie przejazd do Ars i zwiedzanie miejsc związanych z życiem Św. Proboszcza Jana Vianeya. Kontynuacja podróży do Lourdes . Kolacja i nocleg w hotel
Dzień 3 Całodzienne zwiedzanie Lourdes: Droga Krzyżowa, Grota Objawień oraz miejsca związane z życiem Bernadety Sobiru. Czas wolny, kolacja a po niej udział w procesji ze świecami.( Nocleg )
Dzień 4 W godzinach porannych śniadanie i wyjazd do Santiago de Compostella. Po drodze nawiedzenie Katedry w Burgos i dalsza kontynuacja podróży na kolację i nocleg do Santiago.
Dzień 5 Po śniadaniu zwiedzanie Bazyliki Św. Jakuba Apostoła. Nawiedzenie krypty z relikwiami Św. Jakuba. Po południu wyjazd do Fatimy z postojem w Bradze i zwiedzanie Sanktuarium Dobrego Jezusa .Kolacja a po niej (fakultatywnie) wieczorna procesja różańcowa i nocleg.
Dzień 6 Całodzienny pobyt w Fatimie: Msza Święta w dolinie Cova da Iria, nawiedzenie bazyliki, Droga Krzyżowa. Przejazd do miejscowości Łucji, Franciszka, Hiacynty oraz zwiedzanie ich domów rodzinnych. Po południu czas wolny, kolacja a po niej udział w wieczornej procesji różańcowej i nocleg w hotelu.
Dzień 7 Wczesna msza święta, śniadanie i wyjazd do Avilla, miasta św. Teresy. Zwiedzanie i kontynuacja podróży do Toledo, spacer po centralnej części miasta dawnej stolicy Hiszpanii. Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 8 Śniadanie i przejazd do Montserrat, sanktuarium czarnej Madonny, tam msza święta i zwiedzanie. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu nad morzem w Calelli.
Dzień 9 Śniadanie w hotelu i dla chętnych zwiedzanie Barcelony: Katedra Św. Eulalii ,budynki Antonio Gaudiego z Sagradą Familią , spacer główną aleją Barcelony ( La Rambla ) do pomnika Kolumba i powrót na kolację i nocleg do hotelu. Ci pielgrzymi, którzy nie pojadą zwiedzać Barcelony, mogą odpoczywać w hoteli i na plaży.
Dzień 10 Śniadanie i całodzienny wypoczynek na plaży. Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 11 Po śniadaniu przejazd Avignion , nawiedzenie dawnej letniej rezydencji papieży , Msza Święta w historycznej Katedrze, czas wolny i kontynuacja podróży do Polski. Nocna podróż .
Dzień 12 Planowany powrót w godzinach popołudniowych i zakończenie wycieczki.

CENA: 500 € + 700 PLN

Świadczenia zawarte w cenie :
- Przejazd autokarem
- 8 noclegów hotelach + HB
- Ubezpieczenie NW i KL
- Przewodnik na całej trasie
Wstępy do zwiedzanych obiektów płatne dodatkowo około 30 €
Count of comments: 0
Posted on 2020 02 02 by Marek
Powered by CuteNews
 • Ważne informacje

  Kontakty parafialne i godziny pracy
  Nr konta parafialnego: 13 9588 0004 3902 4686 2000 0010
  Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Strzelinie o. w Lądku-Zdroju

 • W parafii

  Podstawowe informacje

 • „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
  lecz przez to, kim jest;
  nie przez to, co ma,
  lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
  Jan Paweł II

Copyright(c) MABU MEDIA Mariusz Burszta, Marek Stocki.