• Aktualności parafialne

Najnowsze i trochę starsze wydarzenia w Parafii...

Msze św. w każdą niedzielę za pośrednictwem You Tube godzina 12.00. Link do kanału Parafii Stronie Śląskie na You Tube: Parafia MB Królowej Polski i św. Maternusa w Stroniu Śląskim
Posted on 2020 05 03 by Marek
ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE W PARAFII M. B. KRÓLOWEJ POLSKI I ŚW. MATERNUSA W STRONIU ŚLĄSKIM

Drodzy parafianie serdecznie zapraszam do uczestniczenia w liturgii w poszczególne dni ŚWIĘTEGO TRIDUUM PASCHALNEGO przez Internet na naszej stronie facebookowej.

WIELKI CZWARTEK – Pamiątka ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Pamiątka Ostatniej Wieczerzy.
W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o kapłanach. Bardzo proszę o modlitwę w naszej intencji. Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej w naszym kościele o godz. 18:00. Nie będzie przeniesienia Najświętszego Sakramentu do tzw. „CIEMNICY”. Kościół będzie otwarty do godz. 20:30.

WIELKI PIĄTEK – Pamiątka Męki i Śmierci Chrystusa Pana.
W tym dniu obowiązuje post ścisły. W tym dniu kościół będzie otwarty od godz. 9:00 do 14:00.
O godz. 15:00 ostatnie nabożeństwo „Drogi Krzyżowej. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18:00. Indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu przy „Bożym Grobie” do godz. 21:00.
Prosimy o zachowanie norm bezpieczeństwa i zaleceniach władz państwowych w czasie adoracji i nabożeństw.

WIELKA SOBOTA – Wigilia Paschalna,czyli oczekiwanie na Zmartwychwstanie Chrystusa.
Indywidualna adoracja przy „Bożym Grobie” od godz. 9:00 do godz. 12:00 i od 16:00 do 19:00. Uroczysta Msza św. Wigilii Paschalnej o godz. 20:00. Wszystkie nabożeństwa Triduum Paschalnego odprawiamy z zachowaniem norm bezpieczeństwa i zaleceniami władz państwowych.
UWAGA!!! W Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego poświęcenie pokarmów. Odbędzie się natomiast poświęcenie pokarmów transmitowane przez Internet przez naszą stronę facebookową o godz. 13:00 i 15:00.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
UWAGA!!!
W tym roku nie odbędzie się tradycyjna Msza św. „Rezurekcyjna” z procesją wokół kościoła.

W niedzielę wielkanocną Msze św. z zachowaniem norm bezpieczeństwa i zgodne z zaleceniami władz państwowych o godz. 8:00, 8:30, 9:00, 10:30, 11:00, 11:30, 12:00, 13:00, 17:00, 18:00.
Msze św. o godz. 9:00, 12:00 i 18:00 będą transmitowane na żywo na naszej stronie parafialnej stronie facebookowej.
Posted on 2020 04 04 by Marek
W związku z komunikatem abp Gądeckiego - dzisiaj 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego o godzinie 12:00 we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce biskupi i kapłani odmówią "Anioł Pański", "Ojcze nasz" i trzy razy "Zdrowaś Maryjo" w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne i za zmarłych. Abp prosi, również aby tego dnia o godz. 12:00 we wszystkich kościołach w Polsce zabrzmiały dzwony. - Również u nas. Transmisja na żywo.
Posted on 2020 03 25 by Mario
Droga Krzyżowa aktualna. Nastąpiła zmiana trasy - Stronie Śl. - Kąty Bystrzyckie - Stronie Śl. (powrót).
Posted on 2020 03 20 by Mario
W piątek, 20 marca, organizujemy pół- Ekstremalną Drogę Krzyżową. Trasa: Stronie Śląskie – Kąty Bystrzyckie – Lądek Zdrój. Długość trasy 8 km. Czas trwania ok. 3 do 4 godzin. Rozpoczęcie pół-Ekstremalnej Drogi Krzyżowej Mszą św. w kościele parafialnym o godz. 18:00. Szczegóły jak się przygotować, co zabrać podamy w przyszłą niedzielę i na plakatach. Powrót z Lądka możliwy autobusem pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia takiej chęci.
Posted on 2020 03 08 by Marek

<< Previous 1 2 Next >>