Parafia pw. MB Królowej Polski i św. Maternusa
w Stroniu Śląskim


 • Aktualności parafialne

  Najnowsze i trochę starsze wydarzenia w Parafii...

   

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w czasie świąt Bożego Narodzenia i na końcu czasów. W czasie Adwentu wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Wszystkich czyli dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do udziału w „Roratach”, w naszym kościele codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i młodzież przygotowująca się do sakramentu Bierzmowania uczestniczą w „Roratach” obowiązkowo w poniedziałki, środy i piątki.
2. Dzisiaj w pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 8:00 zmiana tajemnic różańcowych.
3. W najbliższy czwartek, 7 grudnia, pierwszy miesiąca, Godzina Święta od godz. 17:00, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i indywidualna adoracja. Zapraszamy.
4. W piątek, 8 grudnia, obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu o 9:00 i 18:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
5. Od przyszłej niedzieli, 10 grudnia, po Mszach św. nasza dziecięca schola parafialna rozprowadzać będzie specjalnie przygotowane i poświęcone sianko na stół wigilijny za dobrowolną ofiarę. Zachęcamy do nabywania.
6. W kościele są jeszcze do nabycia świece CARITAS - Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Małe świece 10zł, duże świece 20zł. Zachęcamy do nabywania.
7. Dziękuję serdecznie wszystkim za ofiary składane przy okazji przyjęcia opłatków wigilijnych roznoszonych po naszych domach. Opłatki można nabywać w zakrystii lub
na balaskach po Mszach św. „Bóg zapłać” za składane ofiary.
8. Podobnie jak w ubiegłym roku organizujemy akcję pomocową w formie paczek świątecznych dla potrzebujących z naszej parafii i nie tylko. W kościele jest wystawione adwentowe drzewko z aniołkami na których jest wypisane jaka pomoc jest potrzebna. Chętni proszeni są o zabranie aniołka przygotowanie paczki zgodnie z opisem i przyniesienie na plebanię do 17 grudnia /niedziela/. Dziękujemy za włączenie się w akcję pomocową.
9. Rekolekcje adwentowe i Spowiedź św. adwentowa odbędą się w naszej parafii w dniach 15-17 grudnia. Rekolekcje wygłosi Ks. Paweł Labuda proboszcz parafii z Rogoźnicy. Szczegółowy plan rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.
10. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
11. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy, gdzie do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela, SPECJALNY NUMER GOŚCIA NIEDZIELNEGO lampiony adwentowe dla dzieci, Pismo Święte, albumy, różańce, świece adwentowe i świąteczne, oraz kalendarz parafialny na 2024 rok w cenie 15 zł. Dochód ze sprzedaży kalendarzy przeznaczony będzie na potrzeby parafialnych wakacji dla dzieci.
12. W sobotę, 9 grudnia, o godz. 17:00 w CETiK –u odbędzie się ciekawa prelekcja p. Anety Marek pt. „ŚWIĘTY JAN NEPOMUCEN – JEGO KULT I ZWIĄZKI Z ZIEMIĄ KŁODZKĄ”. Zachęcamy do udziału.
13. W przyszłą niedzielę, 10 grudnia, CETiK zaprasza na IX POLSKO-CZESKIE STOŁY BOŻONARODZENIOWE STROŃSKA GWIAZDKA 2023. Szczegóły na plakatach.

NA DOBRĄ NIEDZIELĘ I CAŁY TYDZIEŃ WSZYSTKIM OBECNYM SZCZĘŚĆ BOŻE !!!
Posted on 2023 12 03 by Marek
Powered by CuteNews
 • Ważne informacje

  Kontakty parafialne i godziny pracy
  Nr konta parafialnego:

  13 9588 0004 3902 4686 2000 0010

  Gospodarczy Bank Spółdzielczy

 • W parafii

  Podstawowe informacje

 • „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,
  lecz przez to, kim jest;
  nie przez to, co ma,
  lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
  Jan Paweł II

Copyright(c) MABU MEDIA Mariusz Burszta, Marek Stocki.