• Aktualności parafialne

Najnowsze i trochę starsze wydarzenia w Parafii...

1. Dzisiaj niedziela DOBREGO PASTERZA – Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i zakonu. Zachęcam do modlitwy w intencji powołań, również z naszej parafii. Szczególną modlitwą otoczmy nasze Seminarium Duchowne i naszych alumnów przygotowujących się do kapłaństwa.
2. W dzisiejszą niedziele, 21 KWIETNIA, po Mszach świętych sprzedaż ciast koło kościoła za dobrowolną ofiarę. Ciasta piekli rodzice, babcie i znajomi dzieci, które są laureatami pierwszej i drugiej lokaty w ogólnopolskim konkursie „Odyseja Umysłu.” Dochód ze sprzedaży ciast będzie przeznaczony na pokrycie kosztów wyjazdu laureatów na ogólnoświatowy finał tego konkursu, który w maju odbędzie się w Stanach Zjednoczonych. Zachęcamy do wsparcia tej idei. Organizatorzy bardzo dziękują za wsparcie i serdecznie zapraszają i zachęcają do kupowania. Jeśli ktoś nie ma ochoty na słodkości może wesprzeć akcję również przez wpłaty na https://zrzutka.pl/z/odyseja2024 Większość szczegółów dotyczących osiągnięć naszych dzieci można zobaczyć na stronie 24klodzko.pl i facebook Zespół Szkół Społecznych Kłodzko.
3. We wtorek, 23 kwietnia, uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. w tym dniu o godz. 9:00 i 18:00. Zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu, które odbywają się we wtorki po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w zakrystii po każdej Mszy św. oraz w kancelarii parafialnej. Kancelaria czynna od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej.
5. Półkolonie dla dzieci w naszej parafii odbędą się w dniach 15 – 19 lipca 2024r. Można już się zapisywać dzieci. Decyduje kolejność zapisu.
6. Msze św. w niedzielę o godz. 8:00, 10:30, 12:00 i 18:00, w dni powszednie Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź św. codziennie przed każdą Mszą św. W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Codziennie w dni powszednie o 17:30, a w niedzielę po Mszy św. porannej modlimy się w kościele wspólnie na Różańcu. Zapraszamy Róże Różańcowe i wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.
7. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy parafialnej, gdzie można nabyć m. in. artykuły związane z Sakramentem Chrztu Św. Sakramentem Pierwszej Komunii Św. oraz prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzielę. Zapraszamy.
8. Dziękuję wszystkim za posprzątanie kościoła i przygotowanie do dzisiejszej liturgii.

Posted on 2024 04 20 by Marek
Posted on 2024 02 26 by Marek