• Aktualności parafialne

Najnowsze i trochę starsze wydarzenia w Parafii...

1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny. Taca z dzisiejszej uroczystości przeznaczona jest na rozbudowę i budowę nowych kościołów w naszej diecezji. W przyszłą niedzielę, rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w czasie świąt Bożego Narodzenia i na końcu czasów.
2. Od jutra, 23 listopada, roznoszone będą po naszych domach opłatki wigilijne. Dostarczać je będzie nasz lektor p. Piotr Klima. W imieniu parafii nikt inny nie został do tej funkcji upoważniony. Dziś po Mszach św. poświęcenie opłatków. Opłatki można także nabywać w zakrystii. Ofiary składane przy okazji przyjęcia opłatków przeznaczone będą na remont schodów wejściowych do kościoła Zmartwychwstania Pańskiego tzw. kaplicy pogrzebowej.
3. Jak co roku prosimy o pomoc w organizacji uroczystości św. Mikołaja przez naszą parafię. Od dzisiaj do 4 grudnia w naszym kościele zbieramy do kosza św. Mikołaja: słodycze, maskotki, zabawki, przybory szkolne. Bardzo prosimy o nowe rzeczy lub takie, które nie noszą śladów zużycia. Dziękujemy za zrozumienie i pomoc.
4. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, zbiórka ofiar do puszek na pomoc św. Mikołajowi. Każdy ofiarodawca zostanie również obdarowany smaczną niespodzianką.
5. Msze św. w niedzielę o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. W dni powszednie o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź Św. codziennie przed każdą Mszą św. Zapraszamy.
W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a po niej Msza św. wieczorna. W czwartek o godzinie 17.00 – Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja którą kończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. Zapraszamy. W tym dniu szczególną modlitwą otaczamy powołanych do służby w Kościele i o nowe i święte powołania, również z naszej parafii.
6. Przypominam, że w dni powszednie codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:30 w kościele odmawiamy wspólnie różaniec. W niedzielę modlitwa różańcowa o godz. 8:30. Bardzo proszę Róże Różańcowe by kontynuować tę modlitwę. W każdą niedzielę o godz. 7:00 modlimy się Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
7. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych oraz rezerwowania intencji na przyszły rok. Można to uczynić w zakrystii po każdej Mszy św. oraz kancelarii parafialnej.
8. Poszukujemy osoby chętnej podjąć się funkcji ORGANISTY w naszej parafii.
9. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy, gdzie można nabyć różne artykuły, między innymi kalendarz parafialny na 2021 rok w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży kalendarzy przeznaczony będzie na potrzeby parafialnych ferii zimowych dla dzieci. W agendzie również najnowsze numery „Gościa Niedzielnego” i „Niedzieli”.
10. W związku z obostrzeniami, gdyby ktoś potrzebował pomocy w zakupach czy innych sprawunkach, szczególnie osoby starsze, proszę dzwonić na plebanię pod numery parafialne 748 141 461; 665 338 094.
11. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy akcję pomocową. Tzw. „ANIOŁKI” będą dostępne w kościele na tradycyjnym już naszym drzewku.

Posted on 2020 11 22 by Marek

Jako parafia włączamy się do akcji „Modlitwa do granic nieba”. Chcemy pokutować za wszystkie grzechy aborcji, prosić dusze czyśćcowe o modlitwę, ofiarować odpusty, przepraszać dzieci nienarodzone, przyjmować je do naszych rodzin i prosić o modlitwę za nas. Owocem tej wielkiej modlitwy Polaków może być przywrócenie nadziei, wiary i przyjęcie pokoju Bożego. Będzie to również modlitwa przebłagalna za profanacje świątyń w naszej ojczyźnie w ostatnich dniach. Codziennie w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada o godz. 15:00 w kościele będziemy odprawiać nabożeństwo różańcowe z odpowiednimi modlitwami. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy. Zachęcamy także do podjęcia różnej formy postu.

Więcej można przeczytać na stronie: https://www.rozaniecdogranic.pl/
Posted on 2020 11 01 by Marek
LIST PASTERSKI Episkopatu Polski na 04.10.2020 r.
Posted on 2020 10 05 by Marek
13 września zapraszamy na odpust ku czci św. Maternusa. Po Mszy św. o 10.30 koło plebanii odbędzie się mini festyn parafialny. W programie wiele atrakcji.
Posted on 2020 09 06 by Marek
Siostry i Bracia!
Ze względu na sytuację spowodowaną zarażeniem wirusem SARS CoV-2 w jakiej znalazł się Zakład Leczniczo-Opiekuńczy dla Dzieci w Piszkowicach, prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej, zwracam się z gorącym apelem o pomoc mieszkańcom Ośrodka. Pilnie potrzebni są wolontariusze z przygotowaniem medycznym do opieki nad niepełnosprawnymi dziećmi.
Ufam, że znajdą się ludzie dobrej woli, którzy odpowiedzą na ten apel i przyjdą z pomocą. Proszę o zgłaszanie się bezpośrednio do zarządu ZOLu:
Pani Henryka Szczepanowska, tel. 660 066 974; email: kontakt@zlopiszkowice.pl
Wszystkich, którzy wspierają chorych i zarażonych wirusem, otaczam serdeczną modlitwą i z serca błogosławię.

† Marek Mendyk
Biskup Świdnicki