• Aktualności parafialne

Najnowsze i trochę starsze wydarzenia w Parafii...

Ważne informacje
1. W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne w naszej parafii odprawiane są w następującym porządku:
- w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:30. Zapraszam wszystkich, dorosłych, dzieci i młodzież. Dzieci będą otrzymywać kontrolki za udział w nabożeństwie.
- w każdą niedzielę o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w terminie:
7 -10 kwietnia 2019r. Rekolekcje wygłosi Ks. Kanonik Grzegorz Jakuszewski, proboszcz parafii św. Jadwigi w Gilowie. Już dziś zachęcamy do udziału w rekolekcjach do zaplanowania swojego czasu tak, aby w nich uczestniczyć.

3. Poszukujemy osoby chętnej podjąć się funkcji ORGANISTY w naszej parafii. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub osobiście.

4. Służba Liturgiczna służy Bogu przy ołtarzu i pomaga w kapłanowi w sprawowaniu liturgii. Służbę liturgiczną przy ołtarzu można pełnić w każdym wieku. Dlatego pragniemy założyć grupę starszych ministrantów tzw. „Ojców ministrantów”. Chętnych zapraszamy do zgłaszania się do Ks. Proboszcza. Ty też możesz jeszcze bardziej służyć Bogu. Zapraszamy zgłoś się już dziś. Zachęcamy także chłopców w każdym wieku by przyłączyli się do LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA w naszej parafii. Prosimy zgłaszać się do Ks. Tomasza.
Dziewczyny, które chciałyby służyć przy ołtarzu zapraszamy na zbiórkę do kościoła w czwartek na godz. 17:00.

5. W dniach 2 - 8 czerwca 2019r. planujemy pielgrzymkę do Medjugorie ze zwiedzaniem różnych atrakcji po drodze.
Koszt 200 euro i 400zł.
W „Maternusie” , w gablotach i na stronie internetowej plan całej pielgrzymki. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Pielgrzymka do Medjugorie 2019 z Parafii p.w. M.B. Królowej Polski i św. Maternusa
Termin:2.06 - 8.06.2019r.

Dzień 1 Wyjazd w godzinach wieczornych około godziny 17:00. Bezpośredni przejazd przez Czechy , Austrię , Słownie do Chorwacji. ( nocny przejazd )

Dzień 2 Przed południem przyjazd do Splitu i zwiedzanie miasta : Pałac Dioklecjana imperatora rzymskiego. Kolacja i modlitwa międzynarodowa. Nocleg w Medjugorie.

Dzień 3 Po śniadaniu nawiedzenie sanktuarium , Kościół Św. Jakuba Msza Św.,Góra Objawień Podbrdo, Wspólnota Cenacolo, czas do własnej dyspozycji.
Kolacja a po niej modlitwa międzynarodowa. Nocleg

Dzień 4 Po śniadaniu wyjazd do Dubrownika i zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Kolacja i Nocleg.

Dzień 5 Rano wyjście na górę Kriźevac, powrót śniadanie , spotkanie we Wspólnocie błogosławieństw, czas do własnej dyspozycji .Kolacja i modlitwa międzynarodowa . Nocleg

Dzień 6 Po śniadaniu wyjazd do Tihaljiny tam Msza święta zwiedzanie i rozpoczęcie drogi powrotnej do domu.

Dzień 7 W godzinach porannych planowy powrót i zakończenie pielgrzymki
Cena : 200Euro + 400 PLN
Świadczenia zawarte w cenie
- Przejazd Autokarem klasy Lux
- 4 noclegów + HB
- Ubezpieczenie NW i KL
- Przewodnik Duchowy

Wstępy do zwiedzanych obiektów i oplata przewodników miejscowych 25 Euro. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

6. Organizujemy 10-dniowy wyjazd nad morze Bałtyckie do Łeby. Oferta jest dla wszystkich starszych i młodszych ale bez dzieci czyli dla dorosłych.
Termin 6 – 16 maja 2019r. Koszt 950 zł. Cena zawiera dojazd autokarem ze Stronia Śl., pobyt, trzy posiłki dziennie i ubezpieczenie.
Za symboliczną opłatą można na miejscu WYPOŻYCZAĆ ROWERY I KIJKI. Zachęcamy do wyjazdu. Są jeszcze wolne miejsca.

Count of comments: 0
Posted on 2019 03 09 by Marek