• Aktualności parafialne

Najnowsze i trochę starsze wydarzenia w Parafii...

1. Dzisiaj niedziela misyjna i rozpoczyna się tydzień misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjonarzach i misjonarkach. Taca z dzisiejszej niedzieli jest przeznaczona na misje.
2. Dzisiaj przedszkole miejskie im. Jana Pawła II obchodzi swój dzień patronalny w czasie Mszy św. o godz. 10:30.
3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie rodziców i dzieci z klas trzecich i rodziców i dzieci z klas czwartych, które nie przystąpiły w tym roku do pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne w kościele.
4. Dziś także gościmy w naszej parafii świeckiego misjonarza br. Zygmunta, który był w ponad 30 krajach. Otrzymał błogosławieństwo od Papieża JPII na międzynarodową misję w dzieleniu się świadectwem wiary. Na wszystkich Mszach św. wykona pieśni religijne i podzieli się świadectwem wdzięczności Bogu. Pamiątką spotkania może być nabycie autorskiej płyty CD "Dawać Radość" lub książki p.t. "Ku Bogu i Człowiekowi". Towarzyszy mu ks. Krzysztof Stroński duchowy opiekun
5. Październik to tradycyjnie miesiąc różańcowy. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17:30 dla wszystkich dzieci młodzieży i dorosłych. Dzieci i młodzież zapraszamy szczególnie we wtorki i czwartki na nabożeństwo różańcowe. Dzieci otrzymują tzw. „pamiątki” za udział w nabożeństwie. Wszystkich naszych parafian zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. We wtorek, 20 października, różaniec do siedmiu Boleści Maryi.
6. W czwartek, 22 października, we wspomnienie Św. Jana Pawła II rozpoczniemy w naszej parafii nabożeństwo modlitwę KORONKĄ DO ŚW. JANA PAWŁA II. W czasie Mszy św. odbędzie się prezentacja tej modlitwy. Każdy chętny otrzyma specjalną koronkę na której można będzie odprawiać to nabożeństwo. Zapraszamy
7. W czwartek, o godz. 18:00 w kawiarence św. Maternusa spotkanie naszej nowej, starej scholii parafialnej. Zachęcamy i zapraszamy nowe chętne dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w scholii, by chwalić Boga śpiewem. Gwarantujemy bardzo przyjazną atmosferę.
8. W czwartek, 22 października, o godz. 18:00 Msza św. dla kandydatów do bierzmowania. Po Mszy św. spotkanie formacyjne również w kościele.
9. Zbliża się listopad – miesiąc naszej szczególnej pamięci o zmarłych. Prosimy o uprzątnięcie grobów swoich bliskich, ale także pamiętajmy o grobach opuszczonych, zaniedbanych. W kościele wyłożone są kartki wypominkowe – to także forma naszej pamięci modlitewnej o zmarłych. Prosimy wypełniać je czytelnie, imiona piszemy w pierwszej osobie /np.: Zofia, Antoni itp./ oraz podajemy na kartce miejsce zamieszkania, ponieważ – wzorem lat ubiegłych – będą one wyczytywane w kościele według ulic. Wypominki prosimy składać w kopertach na tacę, w zakrystii, w kancelarii parafialnej oraz w specjalnej skarbonie wystawionej w kościele. Prosimy o regulowanie zaległości za miejsca na cmentarzu na 20 lat i opłaty cmentarne na 5 lat.
10. W środę o godz. 18:00 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. W czwartek o godzinie 17:00 – Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Do sakramentu Spowiedzi św. można przystąpić codziennie przed Mszą św. Można już rezerwować intencje mszalne na przyszły rok.
11. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy, gdzie można nabyć różne artykuły, oraz najnowszą prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, Niedzielę. Zapraszamy.
12. Poszukujemy osoby chętnej podjąć się funkcji ORGANISTY w naszej parafii.
13. Dziękujemy wszystkim za posprzątanie i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
14. W drugą niedzielę miesiąca, na tacę przeznaczoną na potrzeby remontowe w naszej parafii zebraliśmy 2435zł. Wielkie „Bóg zapłać” za złożone ofiary.

Posted on 2020 10 18 by Marek
LIST PASTERSKI Episkopatu Polski na 04.10.2020 r.
Posted on 2020 10 05 by Marek
13 września zapraszamy na odpust ku czci św. Maternusa. Po Mszy św. o 10.30 koło plebanii odbędzie się mini festyn parafialny. W programie wiele atrakcji.
Posted on 2020 09 06 by Marek
Siostry i Bracia!
Ze względu na sytuację spowodowaną zarażeniem wirusem SARS CoV-2 w jakiej znalazł się Zakład Leczniczo-Opiekuńczy dla Dzieci w Piszkowicach, prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej, zwracam się z gorącym apelem o pomoc mieszkańcom Ośrodka. Pilnie potrzebni są wolontariusze z przygotowaniem medycznym do opieki nad niepełnosprawnymi dziećmi.
Ufam, że znajdą się ludzie dobrej woli, którzy odpowiedzą na ten apel i przyjdą z pomocą. Proszę o zgłaszanie się bezpośrednio do zarządu ZOLu:
Pani Henryka Szczepanowska, tel. 660 066 974; email: kontakt@zlopiszkowice.pl
Wszystkich, którzy wspierają chorych i zarażonych wirusem, otaczam serdeczną modlitwą i z serca błogosławię.

† Marek Mendyk
Biskup Świdnicki