XVI Niedziela Zwykła - 21.07.2019 r. @ 2019 07 21
1. W dzisiejszą niedzielę, 21 lipca, w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa – Patrona Kierowców i podróżujących, po każdej Mszy Świętej, odbywa się poświęcenie wszystkich pojazdów na parkingu przy kościele. Po Mszach św. o godz. 10:30 i 12:00 przy okazji poświęcenia pojazdów odbędą się spotkania ze służbami mundurowymi związane z naszym bezpieczeństwem na drodze. W czasie poświecenia będą zbierane ofiary na środki transportu dla misjonarzy. Oddając się pod opiekę św. Krzysztofa, podczas kierowania pojazdami, pamiętajmy o rozwadze i ostrożności.
2. Trwają wakacje, wszystkim naszym parafianom wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego wypoczynku i dobrej pogody. W naszej parafii witamy miłych gości i życzymy miłego wypoczynku i pobytu w naszych stronach.
3. Serdecznie zapraszamy do udziału w 16 Pieszej Pielgrzymce Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Zapisy w ośrodkach pielgrzymkowych. Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internetowej diecezji świdnickiej. Zachęcamy także do udziału w pielgrzymce duchowo. Zapraszamy do tak zwanej grupy duchowego wsparcia. Zapisy w zakrystii. Przy zapisie można złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz pielgrzymki.
4. Chcielibyśmy założyć stowarzyszenie, które działałoby przy naszej parafii. Chętne osoby do udziału w takim stowarzyszeniu zachęcam do zgłaszania się do Ks. Proboszcza.
5. W drugą niedzielę miesiąca, na potrzeby remontowe w naszej parafii zebraliśmy 3528zł 45gr. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
6. W środę o godz. 18:00 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy.
W czwartek o godzinie 17:30 – Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. Zakończenie adoracji Koronką do Bożego Miłosierdzia następnie Msza św. W tym dniu szczególnie modlimy się za powołanych do służby w Kościele i o nowe święte powołania kapłańskie i zakonne.
7. W czasie wakacji nie ma Mszy św. porannej. Msza św. w dni powszednie codziennie o godz. 18:00. W niedzielę Msze św. w porządku normalnym czyli 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Spowiedź św. przed każdą Mszą św. W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna w dni powszednie po Mszy św. wieczornej. W czasie wakacji kościół jest otwarty od godz. 9:00 do Mszy św. wieczornej.
8. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św., jak również w kancelarii parafialnej.
9. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy, gdzie można nabyć różne artykuły,i prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, Niedzielę. Prasa katolicka do nabycia również przy wyjściach z kościoła. W agendzie do nabycia PISMO ŚWIĘTE, „Dzienniczek św. siostry Faustyny i „O naśladowaniu Chrystusa” Tomasza a Kempis.
10. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.

NA DOBRĄ NIEDZIELĘ I CAŁY TYDZIEŃ WSZYSTKIM OBECNYM

W tym tygodniu w kościele obchodzimy wspomnienie:
- poniedziałek; ŚW. MARII MAGDALENY, ŚWIĘTO
- wtorek; ŚW. BRYGIDY ZAKONNICY I PATRONKI EUROPY, ŚWIĘTO
- środa; ŚW. KINGI DZIEWICY
- czwartek; ŚW. JAKUBA APOSTOŁA ŚWIĘTO
- piątek; ŚWIĘTYCH JOACHIMA i ANNY RODZICÓW NMP

News powered by CuteNews - http://cutephp.com