UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 21.05.2023 r @ 2023 05 21
1. Obchodzimy dziś UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. „ZIELONE ŚWIĄTKI”. W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, tzn. w sobotę 27 MAJA, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo czuwania przed zesłaniem Ducha Świętego.
2. Dzisiaj w naszej parafii dzień PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ do której dzieci przystąpią w czasie Mszy św. o godz. 10:30. Otoczmy te dzieci i ich rodziny naszą serdeczną modlitwą.
3. Nabożeństwo majowe dla dzieci dziś o godz. 16:00.
4. Nowenna do Ducha Świętego, codziennie w czasie nabożeństwa majowego, która ma nas przygotować do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
5. W naszej polskiej tradycji miesiąc maj poświęcony jest Matce Bożej, która jest patronką naszej parafii. Codziennie o godz. 17:15 nabożeństwo majowe w czasie którego będziemy się modlić również na różańcu. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Zachęcamy również do odmawiania litanii Loretańskiej do Matki Bożej i różańca w swoich domach czy przydrożnych kapliczkach. Niech łączące nas na modlitwie wezwania Litanii Loretańskiej oraz rozważane tajemnice różańcowe będą przez nas ofiarowane w intencjach Papieża Franciszka i szczególnie o pokój w Ukrainie.
6. Zapraszamy na wspólne adoracje Najświętszego Sakramentu, które odbywają się we wtorki po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
7. Półkolonie dla dzieci w naszej parafii odbędą się w dniach 10 – 14 lipca 2023r. Można jeszcze się zapisać na listę rezerwową. Decyduje kolejność zapisu.
8. W niedzielę Msze św. o godz. 8:00, 10:30, 12:00 i 18:00. W dni powszednie Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź św. codziennie przed każdą Mszą św. W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Ze względu na nabożeństwo majowe w miesiącu maju nie będzie Godziny Świętej w czwartki.
9. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy parafialnej, gdzie można nabyć m. in. artykuły związane z Sakramentem Chrztu Św. Sakramentem Pierwszej Komunii Św. oraz prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzielę. Zapraszamy.
10. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. w kancelarii parafialnej, telefonicznie lub mailowo.

NA DOBRĄ NIEDZIELĘ I CAŁY TYDZIEŃ WSZYSTKIM OBECNYM SZCZĘŚĆ BOŻE !!!
News powered by CuteNews - http://cutephp.com