Zesłanie Ducha Świętego - 09.06.2019 r. @ 2019 06 09
1. Dziś uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO tzw. „Zielone Świątki”. Jest to święto dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła, kończy się okres wielkanocny. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.
2. W dzisiejszą niedzielę, drugą miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby remontowe w naszej parafii. „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
3. Jutro drugi dzień „Zielonych Świątek”, święto Matki Bożej Matki Kościoła. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00. Zapraszamy. Mszy św. o godz. 7:00 nie będzie.
4. Nabożeństwo fatimskie w sobotę, 15 czerwca o godz.18:00. Nabożeństwo rozpocznie różaniec fatimski, następnie Msza św. i procesja fatimska z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
5. Rocznica uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie w niedzielę16 czerwca w czasie Mszy św. o godz. 10:30. Próba dla dzieci w środę, 12 czerwca o godz. 16:00 w kościele. Obecność dzieci obowiązkowa. Spowiedź dla dzieci rocznicowych i ich rodziców w piątek 14 czerwca o godz. 16:30. Obecność dzieci obowiązkowa.
6. Spotkanie przed bierzmowaniem w tym tygodniu w poniedziałek i czwartek o godz. 16:30 w kościele. Obecność obowiązkowa.
7. Nabożeństwo czerwcowe codziennie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do udziału w tym pięknym nabożeństwie.
8. Msze św. w tygodniu o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź św. przed każdą Mszą św. W środę o godz. 18:00 nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. W czwartek o godzinie 17:30 – Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja którą kończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. Zapraszamy. Naszą modlitwą otaczamy powołanych do służby w Kościele i modlimy się o święte i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
9. Zachęcam do udziału w ciekawej pielgrzymce samolotowej na Maltę. „MALTA - NA SZLAKU ŚW. PAWŁA”. TERMIN: 2 – 9 PAŹDZIERNIKA 2019r. Wylot z Wrocławia. CENA 3080 zł i 160 euro. Bliższe informacje na plakatach i stronie internetowej. Zapisy w zakrystii do końca czerwca.
10. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy, gdzie można nabyć różne artykuły,i prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzielę. Prasa katolicka do nabycia również przy wyjściach z kościoła.W agendzie do nabycia „Dzienniczek św. siostry Faustyny i „O naśladowaniu Chrystusa” Tomasza a Kempis.
11. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.
12. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. jak również w kancelarii parafialnej. Zapraszamy.
13. Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi „BRYLANT” zaprasza 10 czerwca w godzinach 10:00 – 13:00 na akcję honorowego oddawania krwi w CETiK-u.
W tym tygodniu w kościele obchodzimy wspomnienie:
- poniedziałek; Matki Bożej Matki Kościoła /święto/,
- wtorek; św. Barnaby Apostoła,
- czwartek; Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana /święto/,
- piątek; bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

NA DOBRĄ NIEDZIELĘ I CAŁY TYDZIEŃ WSZYSTKIM OBECNYM SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

News powered by CuteNews - http://cutephp.com