V Niedziela Wielkiego Postu - 07.04.2019 @ 2019 04 08
1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy drugą część okresu Wielkiego Postu, mającą charakter pasyjny. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. W czasie Mszy św. uroczyste poświęcenie palm - żywych gałązek krzewów lub drzew. W liturgii tego dnia wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Dziś w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne, którym przewodniczy Ks. Kanonik Grzegorz Jakuszewski, proboszcz parafii św. Jadwigi w Gilowie. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach do zaplanowania swojego czasu tak, aby w nich uczestniczyć. Plan rekolekcji w „MATERNUSIE” w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii. Dziś po Mszy św. o godz. 12:00 zmiana tajemnic różańcowych. Trwa Wielki Post zachęcamy do podejmowania postanowień i umartwień wielkopostnych jak również do uczestniczenia w nabożeństwach pasyjnych. Dziś jeszcze zapraszamy na nabożeństwo GORZKICH ŻALI o godz. 17:15. Jutro w poniedziałek, 8 kwietnia, kancelaria parafialna będzie nieczynna.
2. Przyszła niedziela, 14 kwietnia, jest drugą niedzielą miesiąca. Przypominamy że taca z tej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby remontowe w naszej parafii.
3. Dzisiaj o godz. 13:00 w CETiKu odbędą się VI POLSKO – CZESKIE STOŁY WIELKANOCNE. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału.
4. W piątek, 12 kwietnia, odbędzie się wieczorne nabożeństwo „Drogi krzyżowej” ulicami naszego miasta. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele parafialnym o godz. 20:30. Bardzo prosimy o zabranie ze sobą świec, gromnic lub pochodni. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie. W tym dniu nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej
w kościele i Mszy św. o godz. 18:00.
5. W środę ostatni dzień rekolekcji i dzień Spowiedzi św. w naszej parafii. Zachęcamy do skorzystania z tego sakramentu. Z sakramentu Spowiedzi św. będzie jeszcze można skorzystać w sobotę, 13 kwietnia, od godz. 17:00 do 18:00. W kolejnych dniach spowiadać będziemy w miarę naszych możliwości dlatego prosimy nie odkładać Spowiedzi św. na ostatnią chwilę.
6. W dni powszednie Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. poranną i wieczorną, w niedzielę w czasie każdej Mszy św. W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św.
7. W czwartki o godzinie 17:30 – Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja którą kończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. Zapraszamy. Naszą modlitwą otaczamy powołanych do służby w Kościele i modlimy się o święte i dobre powołania kapłańskie i zakonne.
8. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy gdzie można nabyć różne artykuły, także świąteczne i prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, Niedzielę. Prasa katolicka do nabycia również przy wyjściach z kościoła. W agendzie również do nabycia świece „CARITAS” tzw. „paschaliki” na stół wielkanocny w cenie 5zł.
9. W dniach 2 - 8 czerwca 2019r. planujemy pielgrzymkę do Medjugorie ze zwiedzaniem różnych atrakcji po drodze. Koszt 200 euro i 400zł. Plan całej pielgrzymki w gablotach i na stronie internetowej. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Zachęcamy do udziału.
10. Bardzo prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które prosimy składać w kopertach na tacę, w zakrystii, bądź w kancelarii parafialnej. Za już złożone ofiary wielkie „Bóg zapłać”.
11. Bardzo dziękujemy wszystkim za przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii, oraz za posprzątanie kościoła. „Bóg zapłać”.
12. Pragniemy założyć grupę starszych ministrantów tzw. „Ojców ministrantów”. Chętnych zapraszamy do zgłaszania się do Ks. Proboszcza.
13. Dziewczyny, które chciałyby służyć przy ołtarzu zapraszamy na zbiórkę do kościoła w czwartek na godz. 17:00. Chłopców kandydatów na ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 11:00.
14. Poszukujemy osoby chętnej podjąć się funkcji ORGANISTY w naszej parafii.
15. Wielka prośba o upieczenie dwóch, trzech ciast na środę 10 kwietnia i na piątek, 12 kwietnia. Bardzo proszę osoby chętne, by zgłosiły się do zakrystii.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: +JACEK KAZIMIERCZAK Śp. + . Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

NA DOBRĄ NIEDZIELĘ I CAŁY TYDZIEŃ WSZYSTKIM OBECNYM SZCZĘŚĆ BOŻE !

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE
PIOTR KWIATKOWSKI, KAWALER
Zam. DĄBROWA GÓRNICZA
PAULINA PTASZYŃSKA, PANNA
Zam. STRONIE ŚLĄSKIE
News powered by CuteNews - http://cutephp.com