WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 16.05.2021 @ 2021 05 16
1. Obchodzimy dziś UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. „ZIELONE ŚWIĄTKI”. Dzisiaj w czasie dodatkowej Mszy Św. o godz. 13:00 dzieci z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Dziś również po Mszach św. Koronka do św. Jana Pawła II.
2. Codziennie do soboty włącznie Nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna połączona jest z nabożeństwem majowym.
3. We wtorek, 18 maja, w czasie nabożeństwa majowego RÓŻANIEC DO SIEDMIU BOLEŚCI MARYI. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, tzn. w sobotę 22 maja, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo. Kandydaci do bierzmowania uczestniczą w tym nabożeństwie obowiązkowo. Zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy.
5. Rozpoczął się miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to szczególny miesiąc poświęcony Matce Bożej, która jest patronką naszej parafii. Codziennie o godz. 17:30 nabożeństwo majowe w czasie którego będziemy się modlić również na różańcu. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Zachęcamy również do odmawiania litanii Loretańskiej do Matki Bożej i różańca w swoich domach, a także przy przydrożnych kapliczkach i krzyżach.
6. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy św. w kancelarii parafialnej.
7. W niedzielę Msze św. o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. W dni powszednie Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. poranną i wieczorną, w niedzielę w czasie każdej Mszy św. W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. W czwartki od godz. 17:00 do 17:30 – Godzina Święta, czyli możliwość indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. od godz. 17:00. W czwartki modlimy się szczególnie za powołanych do służby w kościele za nasze Wyższe Seminarium Duchowne w Świdnicy oraz o powołania kapłańskie i zakonne.
8. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy parafialnej, gdzie można nabyć m. in. artykuły związane z Sakramentem Chrztu Św. Sakramentem Pierwszej Komunii Św. oraz prasę katolicką, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzielę. Zapraszamy.
9. Dziękujemy wszystkim za posprzątanie i przygotowanie kościoła do dzisiejszej liturgii.

NA DOBRĄ NIEDZIELĘ I CAŁY TYDZIEŃ WSZYSTKIM OBECNYM SZCZĘŚĆ BOŻE !!!
News powered by CuteNews - http://cutephp.com