II Niedziela Wielkiego Postu - 28.02.2021 @ 2021 02 28
1. Dziś niedziela misyjna. Naszą modlitwą otaczamy o misjonarzy i misjonarki. Po Mszach Św. zbiórka ofiar do puszek przeznaczonych na misje „Ad Gentes”. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszach św., a po Mszy św. o godz. 12:00 zmiana tajemnic różańcowych.
2. Trwa Wielki Post zachęcamy do podejmowania postanowień i umartwień wielkopostnych jak również do uczestniczenia w nabożeństwach pasyjnych.
3. W Wielkim Poście nabożeństwa pasyjne odprawiane będą w następującym porządku:
- w każdy piątek Droga Krzyżowa o godz. 17:30 Zapraszam wszystkich, dorosłych, dzieci i młodzież. Dzieci będą otrzymywać kontrolki za udział w nabożeństwie.
- w każdą niedzielę o godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
4. Przy bocznym wyjściu z kościoła do nabycia baranki wielkanocne z czekolady „CARITAS” w cenie 8zł lub więcej. Dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom.
5. W piątek, 5 marca, pierwszy miesiąca, Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych, a w sobotę, pierwszą miesiąca, 6 marca, Ks. Paweł odwiedzi swoich chorych.
6. W najbliższy piątek, 5 marca, pierwszy miesiąca, okazja do Spowiedzi św. od godz. 17:00. Zapraszamy i zachęcamy do odprawienia Spowiedzi św. tzw. „pierwszo piątkowej”, dzieci młodzież i dorosłych. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
7. W sobotę, 6 marca, pierwszą miesiąca, nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:15. W czasie nabożeństwa wystawienie Najświętszego Sakramentu, wspólna modlitwa różańcowa, piętnastominutowe rozmyślanie i okazja do Spowiedzi św.
8. We wtorek, 2 marca, na godz. 18:00 zapraszamy do kawiarenki św. Maternusa na spotkanie i pierwszą próbę wszystkich którzy chcą wziąć udział oprawie muzycznej Triduum Paschalnego. Zapraszamy panów i panie, dzieci młodzież, naszą scholę oraz wszystkich chętnych by uświetnić liturgię świąt śpiewem i chwalić Boga śpiewem.
9. Wzorem ubiegłego roku organizujemy akcję pomocową dla najuboższych z naszej parafii i nie tylko z naszej. Po Mszach św. na balaskach są wystawione tzw. „TALENTY MIŁOSIERDZIA”. Można zabrać taką torbę do domu napełnić produktami spożywczymi zgodnie z opisem na torbie i dostarczyć na plebanię. Można użyć własnych toreb czy pojemników. Zachęcamy do udziału w tej pięknej akcji charytatywnej. Żywność prosimy przynosić na plebanię do 21 marca br.
10. W dni powszednie Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Spowiedź św. codziennie przed Mszą św. poranną i wieczorną, w niedzielę w czasie każdej Mszy św. W środy Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a po niej Msza św. wieczorna. Przypominamy, że codziennie w dni powszednie o 17:30, a w niedzielę o 8:30 modlimy się w kościele wspólnie na Różańcu. Zapraszamy Róże Różańcowe i wszystkich chętnych do wspólnej modlitwy.
11. W czwartki o godzinie 17:00 – Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja którą kończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. od godz. 17:30. Zapraszamy. Szczególną modlitwą otaczamy powołanych do służby w Kościele i modlimy się o święte i liczne powołania.
12. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy, gdzie do nabycia między innymi wkłady do zniczy, książki, albumy, prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Niedziela.
13. Bardzo dziękujemy wszystkim za wczorajsze posprzątanie kościoła i przygotowanie do dzisiejszej liturgii. Prosimy o pomoc w sobotnim sprzątaniu kościoła.
14. Bardzo prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, które prosimy składać w kopertach na tacę, w zakrystii, bądź w kancelarii parafialnej. „Bóg zapłać”.
15. W piątek, 26 marca, organizujemy pół - Ekstremalną Drogę Krzyżową. Trasa rozpocznie się w Stroniu Śląskim i tu się też zakończy. Długość trasy ok.8 km. Czas trwania ok. 3 do 4 godzin. Rozpoczęcie pół - Ekstremalnej Drogi Krzyżowej Mszą św. w kościele parafialnym o godz. 18:00. Szczegóły jak się przygotować, co zabrać podamy w przyszłą niedzielę i na plakatach.

NA DOBRĄ NIEDZIELĘ I CAŁY TYDZIEŃ WSZYSTKIM OBECNYM SZCZĘŚĆ BOŻE !!!
News powered by CuteNews - http://cutephp.com