XXXII Niedziela Zwykła - 8.11.2020 @ 2020 11 08
1. Dziś XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „PRZYWRÓCIĆ NADZIEJE”. Po Mszach św. zbiórka ofiar do puszek na pomoc prześladowanym. W czasie Mszy św. o godz. 10:30 poświęcenie różańców dzieciom pierwszokomunijnym. Po Mszy św. o godz. 12:00 zmiana tajemnica różańcowych.
2. W dzisiejszą niedzielę, 8 listopada, o godz. 15:00 Msza św. na naszym cmentarzu parafialnym w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na naszych cmentarzach jak również wymienianych w wypominkach. Bezpośrednio po Mszy św. procesja różańcowa, która przejdzie przez cmentarz parafialny i komunalny. W procesji wezmą udział tylko kapłani z asystą. Bardzo prosimy o maseczki i zachowanie dystansu. Po procesji możliwość poświęcenia nowych nagrobków- należy podejść do kapłana i poprosić o poświęcenie.
3. Codziennie o godz. 17:30 modlitwa różańcowa z wypominkami, według podanego planu, a po niej Msza św. w intencji wszystkich wspomnianych tego dnia w wypominkach. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
Plan modlitwy wspominkowej:
08.11.2020 – ul. HUTNICZA, ul. ZIELONA
09.11.2020 – STRACHOCIN, STRONIE WIEŚ, GOSZÓW
10.11.2020 – ul. MICKIEWICZA, ul. MORAWKA
11.11.2020 – ul. KRÓTKA, ul. DOLNA
12.11.2020 - ul. SZKOLNA, OKRĘŻNA, ŚWIERKOWA, KOPERNIKA, KOŚCIELNA, SPORTOWA, POLNA, GÓRNA, TURYSTYCZNA, JAWOROWA, WYPOMINKI BEZ ADRESU
4. W środę, 11 listopada, przypada uroczystość 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystości w naszym mieście rozpoczną się od Msza św. o godz. 12:00 w kościele parafialnym, w czasie której będziemy modlić się w intencji naszej ojczyzny, a także za poległych w jej obronie. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i uczestniczenia w miejskich uroczystościach on - line. Na początku Mszy świętej odśpiewamy wspólnie hymn narodowy. W tym dniu Msze św. również o 9:00 i 18:00.
5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a po niej Msza św. wieczorna. W czwartek o godzinie 17.00 – Godzina Święta, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja którą kończymy Koronką do Bożego Miłosierdzia. W czasie adoracji okazja do Spowiedzi św. Zapraszamy. Szczególną modlitwą otaczamy powołanych do służby w Kościele i o nowe i święte powołania, również z naszej parafii.
6. Jako parafia włączyliśmy się do akcji „Modlitwa do granic nieba”. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy brali udział w tej akcji modlitewnej.
7. Poszukujemy osoby chętnej podjąć się funkcji ORGANISTY w naszej parafii.
8. W zakrystii można otrzymać koronkę do św. Jana Pawła II i instrukcję do jej indywidualnego odmawiania. Zachęcam do tej formy modlitwy.
9. Zachęcam do odwiedzenia naszej agendy, gdzie można nabyć różne artykuły, między innymi kalendarz parafialny na 2021 rok w cenie 10 zł. Dochód ze sprzedaży kalendarzy przeznaczony będzie na potrzeby parafialnych ferii zimowych dla dzieci.
10. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na cele remontowe w naszej parafii.
11. W związku z obostrzeniami, gdyby ktoś potrzebował pomocy w zakupach czy innych sprawunkach, szczególnie osoby starsze, proszę dzwonić na plebanię pod numery parafialne 748 141 461; 665 338 094.
12. Decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza nasz dotychczasowy wikariusz Ks. Tomasz Michalski został mianowany proboszczem w parafii pw. Św. Mikołaja w Kaczorowie. W związku z tym żegnamy dziś Ks. Tomasza dziękując mu za dwa i pół roku posługi w naszej parafii. Jednocześnie życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej.

NA DOBRĄ NIEDZIELĘ I CAŁY TYDZIEŃ WSZYSTKIM OBECNYM SZCZĘŚĆ BOŻE !!!

News powered by CuteNews - http://cutephp.com