Przepisy siostry Anastazji

Kliknij na obrazek poniżej lub napis „KUP TUTAJ” aby zobaczyć szczegóły.
Kupując przez poniższe linki wspierasz rozwój strony parafialnej.

Siostra Anastazja Pustelnik ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości od lat gotuje i piecze dla krakowskich jezuitów. Spośród wielu książek kucharskich dostępnych na rynku, poradniki s. Anastazji są wyjątkowe. Świadczy o tym prawie półmilionowa liczba sprzedanych egzemplarzy. Miłośnicy dzieł kulinarnych s. Anastazji zapewniają, że są one wyjątkowe w smaku, a wykonanie ich nie jest trudne. W 2008 roku otrzymała Nagrodę Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich.

123 sałatki i surówki to poradnik dla każdego.
Starannie dobrane receptury i bezcenne rady, umożliwią początkującym podjęcie pierwszej kulinarnej próby,
a bardziej doświadczeni, przekonają się, że sztuka gotowania może być jeszcze bardziej wyszukana.

Obok przepisów na wykwintne sałatki na specjalne okazje, Autorka podpowiada sposoby na urozmaicenie surówek, które są elementem codziennego menu.

Gorąco polecamy wszystkim smakoszom. Na zdrowie!”

.

Domowe przetwory wracają do łask. Pozwalają zachować aromaty lata, wzbogacają codzienne menu i stają się wizytówką niejednej kuchni.

Autorka kulinarnych bestsellerów podpowiada jak sporządzić znakomite dżemy, konfitury, marynaty, sałatki i inne specjały z owoców, warzyw i grzybów. Proponuje ponadto przepisy na fantazyjne, a proste w wykonaniu dania z drobiu, mięsa wołowego, wieprzowego i ryb.

Z Siostrą Anastazją przyrządzisz wyłącznie smakołyki!

KUP TUTAJ

Nowa, trzecia książka s. Anastazji pomoże nie tylko przyrządzić smaczne i zdrowe dania, ale także atrakcyjnie je podać. Tym razem zawiera gotowe zestawy obiadowe na różne okazje, ale nie brakuje też nowych przepisów na przepyszne ciasta.

KUP TUTAJ

Kolejna książka kucharska, napisana przez siostrę Anastazję Pustelik, zakonnicę ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości, pomoże nam przygotować dania, za które będziemy dziękować Bogu.

Ciasta z przepisów siostry Anastazji – zwyczajne
i luksusowe, tanie i droższe, łatwe do wykonania
i wymagające sprawnej ręki – przysporzą gospodyni wiele radości.

Każda gospodyni – doświadczona i początkująca – znajdzie tu coś, czym może olśnić domowników i gości, i oczywiście dowie się, jak zrobić wspaniały wypiek prawie z niczego „.”

.

Wszystkim, pragnącym zasmakować wyśmienitych ciast
i ciasteczek, polecam najnowsze przepisy siostry Anastazji
i życzę udanej krzątaniny przy ich pieczeniu.

Wiernym smakoszom jej ciast życzę, aby z trudnością szło im odrywanie się od tych pyszności. Niech nabierają wprawy
w ich przyrządzaniu, pieczeniu i podawaniu.
(fragment Wstępu ks. Stanisław Groń SJ)

.

Kuchnia od dawna podporządkowana była podwójnemu rytmowi – zmiennych pór roku oraz liturgicznemu kalendarzowi. Wiosna przynosiła nowalijki. A kiedy targowiska poczerwieniały od truskawek, kuchnię wypełniała cudowna woń tych owoców. Lato było czasem kurczaków. Jesień pachniała smażonymi powidłami, grzybami suszonymi, dziczyzną. Zimowe kuchenne wonie były bardziej zawiesiste, krzepkie – kapuśniaku, grochówki, mięs bardziej tłustych niż podawanych w lecie.

Tak kuchnią rządziła natura, ale przecież jeszcze był inny rytm – nanizane na nić czasu kolejne święta i poprzedzające je okresy: Adwent, Boże Narodzenie, Wielki Post i wybuchająca po nim radosna Wielkanoc.

Książka zawiera przepisy przysmaków na Adwent, dania wigilijne, potrawy na Boże Narodzenie, Wielki Post, Wielkanoc oraz różne święta rodzinne.

TANIEJ W PAKIECIE

6 KSIĄŻEK S. ANASTAZJI